Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

PolRegio integruje się z PKS Ostrowiec. Wspólne połączenia i bilety

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2017-04-25 13:13
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PolRegio integruje się z PKS Ostrowiec. Wspólne połączenia i bilety
Fot. Kasper Fiszer
Przewozy Regionalne porozumiały się z PKS Ostrowiec Świętokrzyski, z którym będą tworzyć wspólne połączenia do kilku miejscowości turystycznych w województwie świętokrzyskim. Rusza także internetowa sprzedaż wspólnych biletów. Zapowiedziano też zakup nowych jednostek elektrycznych dla świętokrzyskiego oddziału PR.

Dziś w Krzemionkach koło Ostrowca Świętokrzyskiego Przewozy Regionalne podpisały umowę o współpracy z PKS Ostrowiec Świętokrzyski – jednym z przedsiębiorstw autobusowych pozostających w rękach skarbu państwa. Porozumienie obejmuje przede wszystkim utworzenie zintegrowanych połączeń kolejowo-autobusowych z Kielc do położonych niedaleko Ostrowca miejscowości turystycznych. Skomunikowane z pociągami Regio autobusy dowozić będą do Krzemionek (z rezerwatem archeologicznym), Bałtowa (znanego z parku rozrywki) oraz Opatowa i Ujazdu (gdzie wznosi się zamek Krzyżtopór).

Do autobusu także z rowerem

– Dzięki podpisanemu dziś porozumieniu już wkrótce będą realizowane połączenia zintegrowane – zapowiada Michał Stilger z biura prasowego PR, nie wskazując jednak konkretnego terminu otwarcia linii. Pojazdy PKS odjeżdżać mają ze stacji kolejowej w Ostrowcu. Co ciekawe, kurs w kierunku Ujazdu będzie dostosowany do przewozu rowerów, bo do autobusu dołączona będzie specjalna przyczepka. – Turyści zyskają więc możliwość dojazdu do Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo – zachęca przedstawiciel przewoźnika kolejowego.

Spółki już teraz wprowadzają natomiast ofertę wspólnego biletu, który można kupić w ramach jednej transakcji za pośrednictwem portalu e-podroznik.pl. – Nie było to łatwe, ale udało nam się rozpocząć sprzedaż oferty zintegrowanej różnych środków transportu. Tego nie robił chyba nikt w Polsce – cieszył się Tomasz Hajnos, wiceprezes zarządu spółki Teroplan, właściciela platformy zakupowej. Jak zapowiedziały dziś PR, w maju wprowadzona zostanie możliwość zakupu biletów na wszystkie pociągi PR we wspomnianym portalu.

Porozumienia z przewoźnikami mają tworzyć nową jakość

Współpraca w zakresie sprzedaży biletów obejmie także rabaty dla podróżnych korzystających z usług obu przewoźników. Już podczas nadchodzącej majówki PKS Ostrowiec Świętokrzyski udzieli dziesięcioprocentowego rabatu posiadaczom biletu turystycznego PR. – Prowadzony przez nas proces integracji transportu nie zakończy się jednak na dzisiejszej umowie. Będziemy iść w tym kierunku także z innymi przewoźnikami, być może nie tylko autobusowymi – zapowiedział Krzysztof Zgorzelski, prezes Przewozów Regionalnych. Dodał, że aktualnie toczą się rozmowy z sześcioma kolejnymi przedsiębiorstwami PKS.

– Transport zbiorowy przeżywał i przeżywa bardzo trudny czas. Podpisane dziś porozumienie pozwala tymczasem tworzyć wartość dodaną: dotrzeć nie tylko do tych, którzy jedynie z konieczności poruszają się komunikacją publiczną do pracy, ale także zaoferować możliwość spędzenia wolnego czasu – ocenił natomiast prezes PKS Ostrowiec Świętokrzyski Stanisław Wodyński. – Pokazujemy, że jechanie samochodem osobowym wcale nie jest konieczne – podkreślał.

UMWŚ chce kupić czteroczłonowe ezt

Dzisiejsze spotkanie było także okazją do zapowiedzi zakupu kolejnych jednostek elektrycznych przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. – Będą to pociągi większe niż te, które teraz mamy, bo czteroczłonowe – stwierdził Jan Maćkowiak, wicemarszałek województwa, nie precyzując jednak, jak duża partia będzie partia zamawianych składów. Na razie samorząd przygotowuje procedurę zakupu, a pojazdy z pewnością trafią do Przewozów Regionalnych.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Pobiedziska. Tylko Solaris złożył ofertę na trzy hybrydy

Komunikacja

Pobiedziska. Tylko Solaris złożył ofertę na trzy hybrydy

Jakub Dybalski 25 kwietnia 2017

Rekordowe wyniki Wydawnictw ZDG TOR

Prawo & Finanse

Rekordowe wyniki Wydawnictw ZDG TOR

Redakcja 25 kwietnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5