Partnerzy serwisu:
Komunikacja

PolRegio integruje się z PKS Ostrowiec. Wspólne połączenia i bilety

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
25-04-2017
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
PolRegio integruje się z PKS Ostrowiec. Wspólne połączenia i bilety
Fot. Kasper Fiszer
Przewozy Regionalne porozumiały się z PKS Ostrowiec Świętokrzyski, z którym będą tworzyć wspólne połączenia do kilku miejscowości turystycznych w województwie świętokrzyskim. Rusza także internetowa sprzedaż wspólnych biletów. Zapowiedziano też zakup nowych jednostek elektrycznych dla świętokrzyskiego oddziału PR.

Dziś w Krzemionkach koło Ostrowca Świętokrzyskiego Przewozy Regionalne podpisały umowę o współpracy z PKS Ostrowiec Świętokrzyski – jednym z przedsiębiorstw autobusowych pozostających w rękach skarbu państwa. Porozumienie obejmuje przede wszystkim utworzenie zintegrowanych połączeń kolejowo-autobusowych z Kielc do położonych niedaleko Ostrowca miejscowości turystycznych. Skomunikowane z pociągami Regio autobusy dowozić będą do Krzemionek (z rezerwatem archeologicznym), Bałtowa (znanego z parku rozrywki) oraz Opatowa i Ujazdu (gdzie wznosi się zamek Krzyżtopór).

Do autobusu także z rowerem

– Dzięki podpisanemu dziś porozumieniu już wkrótce będą realizowane połączenia zintegrowane – zapowiada Michał Stilger z biura prasowego PR, nie wskazując jednak konkretnego terminu otwarcia linii. Pojazdy PKS odjeżdżać mają ze stacji kolejowej w Ostrowcu. Co ciekawe, kurs w kierunku Ujazdu będzie dostosowany do przewozu rowerów, bo do autobusu dołączona będzie specjalna przyczepka. – Turyści zyskają więc możliwość dojazdu do Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo – zachęca przedstawiciel przewoźnika kolejowego.

Spółki już teraz wprowadzają natomiast ofertę wspólnego biletu, który można kupić w ramach jednej transakcji za pośrednictwem portalu e-podroznik.pl. – Nie było to łatwe, ale udało nam się rozpocząć sprzedaż oferty zintegrowanej różnych środków transportu. Tego nie robił chyba nikt w Polsce – cieszył się Tomasz Hajnos, wiceprezes zarządu spółki Teroplan, właściciela platformy zakupowej. Jak zapowiedziały dziś PR, w maju wprowadzona zostanie możliwość zakupu biletów na wszystkie pociągi PR we wspomnianym portalu.

Porozumienia z przewoźnikami mają tworzyć nową jakość

Współpraca w zakresie sprzedaży biletów obejmie także rabaty dla podróżnych korzystających z usług obu przewoźników. Już podczas nadchodzącej majówki PKS Ostrowiec Świętokrzyski udzieli dziesięcioprocentowego rabatu posiadaczom biletu turystycznego PR. – Prowadzony przez nas proces integracji transportu nie zakończy się jednak na dzisiejszej umowie. Będziemy iść w tym kierunku także z innymi przewoźnikami, być może nie tylko autobusowymi – zapowiedział Krzysztof Zgorzelski, prezes Przewozów Regionalnych. Dodał, że aktualnie toczą się rozmowy z sześcioma kolejnymi przedsiębiorstwami PKS.

– Transport zbiorowy przeżywał i przeżywa bardzo trudny czas. Podpisane dziś porozumienie pozwala tymczasem tworzyć wartość dodaną: dotrzeć nie tylko do tych, którzy jedynie z konieczności poruszają się komunikacją publiczną do pracy, ale także zaoferować możliwość spędzenia wolnego czasu – ocenił natomiast prezes PKS Ostrowiec Świętokrzyski Stanisław Wodyński. – Pokazujemy, że jechanie samochodem osobowym wcale nie jest konieczne – podkreślał.

UMWŚ chce kupić czteroczłonowe ezt

Dzisiejsze spotkanie było także okazją do zapowiedzi zakupu kolejnych jednostek elektrycznych przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. – Będą to pociągi większe niż te, które teraz mamy, bo czteroczłonowe – stwierdził Jan Maćkowiak, wicemarszałek województwa, nie precyzując jednak, jak duża partia będzie partia zamawianych składów. Na razie samorząd przygotowuje procedurę zakupu, a pojazdy z pewnością trafią do Przewozów Regionalnych.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5