Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Połowa inowrocławskich autobusów zasilana alternatywnie

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2015-09-16 13:54
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Połowa inowrocławskich autobusów zasilana alternatywnie
fot. UM Inowrocław
Inowrocławskie MPK posiada 10 autobusów hybrydowych oraz dwa elektryczne. To połowa floty lokalnego przewoźnika. – Głównym powodem zakupu takich autobusów było obniżenie emisji spalin w mieście, które posiada status uzdrowiska. W kolejnej perspektywie planowane są dalszy rozwój i modernizacja floty pojazdów – zapowiada Agnieszka Chrząszcz, rzecznik Inowrocławia. To nie koniec udogodnień dla pasażerów.

Pod koniec sierpnia na ulice Inowrocławia wyjechało dziesięć autobusów hybrydowych Volvo oraz dwa elektryczne firmy Solaris. – Pojazdy stanowią one ok. połowy taboru. Głównym powodem zakupu takich autobusów było obniżenie emisji spalin w mieście, które posiada status uzdrowiska. Następnym celem było zaproponowanie pasażerom większego komfortu podróżowania – ułatwienie pasażerom niepełnosprawnym większego dostępu do zbiorowej komunikacji poprzez zastąpienie pojazdów starych (kilkunastoletnich Jelczy) z wysoką podłogą, pojazdami niskopodłogowymi oraz z zapowiedziami głosowymi przystanków dla osób słabo widzących – mówi Agnieszka Chrząszcz, rzecznik miasta.

Pojazdy posiadają szeregu udogodnień, m.in. przyklęk, klimatyzacja, bezpłatny dostęp do sieci Wi-Fi, ładowarki USB. Co ciekawe, autobusy wyposażono w alkomaty. – Silnik da się uruchomić dopiero wtedy, gdy wykażą one, że zasiadająca za kierownicą osoba jest trzeźwa – wskazuje Chrząszcz.

Nowe autobusy nie wyczerpują jednak listy ułatwień dla pasażerów. – Przy dziesięciu przystankach zamontowane zostaną specjalne tablice. Pasażerowie będą mogli sprawdzać aktualny ruch pojazdów w mieście i kontrolować za ile minut przyjedzie autobus, na który oczekują. Te informacje będą też zapowiadane i wyświetlane w autobusach – informuje Agnieszka Chrząszcz. Aktualną pozycję autobusu będzie można też sprawdzić on-line. Od początku września pasażerowie mogą też kupować bilety okresowe w internecie.

Inowrocław zapowiada dalsze działania na rzecz zmniejszenia emisji. Przygotowywany jest właśnie plan gospodarki niskoemisyjnej. – W kolejnej perspektywie jest dalszy rozwój i modernizacja floty pojazdów, zastępowanie starszych pojazdów zasilanych ON na pojazdy z alternatywnym napędem, w szczególności elektryczne i hybrydowe – zapowiada Agnieszka Chrząszcz, rzecznik miasta.Zapraszamy na IV Kongres Transportu Publicznego, który odbędzie się w Warszawie w dniach 19-20 października 2015 roku. Wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi mobilność Polaków, technologie służące mobilności oraz kwestie planowania i realizacji celów rozwoju miast.

Więcej informacji o Kongresie znajdziesz tutaj.
Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Rzeszów: Nawet 60% pojazdów z alternatywnym zasilaniem

Komunikacja

Rzeszów: Nawet 60% pojazdów z alternatywnym zasilaniem

Witold Urbanowicz 17 listopada 2015

Białystok patrzy ekologicznie, ale z diesla nie rezygnuje

Komunikacja

Białystok patrzy ekologicznie, ale z diesla nie rezygnuje

Witold Urbanowicz 26 października 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5