Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Polonus od listopada w projekcie Super PKS

Dalej Wstecz
Autor:

Martyn Janduła

Data publikacji:
2016-10-17 15:25
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Polonus od listopada w projekcie Super PKS
Polonus od listopada w projekcie Super PKSfot. Super PKS
Polonus, jeden z większych przewoźników autokarowych w kraju, zdecydował się na współpracę w projekcie Super PKS. Na początek, mazowiecki przewoźnik zasili projekt trzema nowymi kursami. Wystartować ma najpóźniej na początku listopada.

Wspólny plan taryfowy, jednolite obrandowanie, a przede wszystkim współpraca – takie cechy wyróżniają nowy projekt firmy Teroplan (znanej ze stworzenia portalu e-podróznik). Obecnie udział w Super PKS bierze już dwóch przewoźników – PKS w Elblągu i PKS w Suwałkach. Obsługują one cztery trasy w Polsce. Na razie z Suwałk do Trójmiasta i Warszawy oraz z Poznania do Elbląga i z Trójmiasta do Warszawy.

Lepiej współpracować niż konkurować

Swój udział w projekcie Super PKS zapowiedział także PKS Polonus. – Posiadamy jedną z największych siatek połączeń dalekobieżnych, jednak nie jest ona pełna i nie zapewnia wielu kursów w ciągu dnia w niektórych relacjach. Większość komunikacji Polonusa prowadzona jest z i do Warszawy. Biorąc pod uwagę silne pozycje niektórych regionalnych przewoźników oraz przewoźników posiadających kursy przeciwstawne do kursów Polonus, zasadne wydaje się współdziałanie w celu stworzenia szerokiej oferty przewozowej dla pasażerów – mówi Andrzej Padziński, dyrektor operacyjny Polonusa.

Jak wyjaśnia przewoźnik, więcej można osiągnąć we współdziałaniu aniżeli w konkurowaniu, które dla wielu uczestników jest wyniszczające. – Potwierdza to ograniczanie ekspansji na rynku przewozowym, a nawet wycofywanie się z tego rynku podmiotów, które do niedawna kreowały wojny cenowe – wyjaśnia Padziński.

Wejście Polonusa do projektu Super PKS ma przynieść przewoźnikowi dużo więcej korzyści. – Mocne oparcie technologiczne i potężną ladę sprzedażową – przyznaje Padziński. – Zyskujemy też otwartość i pełną współpracę naszych obecnych konkurentów, ale i partnerów rynkowych. To najbardziej materialne potwierdzenie chęci współpracy, której czasem nam odmawiano, kiedy podejmowaliśmy inicjatywy jako jeden z przewoźników. Zakładamy wspólne układanie siatki połączeń z korzyścią dla wszystkich partnerów jak i pasażerów naszych linii – podkreśla.

Na początek trzy trasy

Na początek zaplanowano trzy połączenia, które PKS Polonus uruchomi pod marką Super PKS. W pierwszym okresie współpracy będą to wyłącznie kursy z Warszawy do Suwałk, Koszalina oraz do Ustrzyk Dolnych. – Są to linie najmniej powiązane z planowaniem wspólnych obiegów aut i kierowców w naszej siatce połączeń. Jednocześnie są to linie, na których efekt współpracy z Super PKS może być najszybciej widoczny poprzez rozszerzenie tej siatki w trzech przeciwstawnych kierunkach, patrząc z pozycji centrum siatki połączeń – wyjaśnia Padziński.

W planach jest jednak poszerzenie oferty. – Planujemy, jeszcze w okresie pilotażowym, otworzenie nowych linii – przyznaje Padziński. – Jednak to złożony proces i potrzebujemy nieco czasu na przygotowanie się do tego – dodaje.

Jak zapowiada Polonus, start trzech nowych połączeń pod logo Super PKS ma nastąpić najpóźniej z początkiem listopada.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Pierwszy krok do nowego Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia

Przestrzeń

Pierwszy krok do nowego Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia

Martyn Janduła 07 października 2016

Polonus chwali się udanym sezonem wakacyjnym. Więcej pasażerów

Komunikacja

Polonus chwali się udanym sezonem wakacyjnym. Więcej pasażerów

Martyn Janduła 07 września 2016

W PKS Polonus przewieziesz rower i psa (byle małego)

Komunikacja

W PKS Polonus przewieziesz rower i psa (byle małego)

Jakub Dybalski 18 sierpnia 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5