Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Polkowice wydzierżawią dwa elektrobusy zamiast zakupu sześciu

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-06-21 11:17
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Polkowice wydzierżawią dwa elektrobusy zamiast zakupu sześciu
Fot. Solaris
Polkowice ogłosiły przetarg na dzierżawę dwóch elektrobusów z możliwością ich odkupu w okresie do dwóch lat. Poprzednie postępowanie na zakup sześciu autobusów elektrycznych zostało unieważnione.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej i Komunikacji Miejskiej w Polkowicach ogłosiło przetarg na dzierżawę z możliwością późniejszego odkupu dwóch autobusów miejskich z napędem w stu procentach elektrycznym. Pojazdy mają być fabrycznie nowe i umożliwiać ładowanie w systemie plug-in. Szczegółowa specyfikacja nie została jeszcze opublikowana.

Okres dzierżawy wyznaczono na 12 miesięcy. Może zostać on wydłużony do dwóch lat, tj. o kolejne 12 miesięcy. Po tym czasie nastąpi odkup autobusów lub umowa wygasa. Decyzja o odkupie autobusów przez zmawiającego nastąpi nie później niż do końca drugiego roku dzierżawy pojazdów i uzależniona jest przede wszystkim od otrzymania środków zewnętrznych (dofinansowania) na ten cel.

Termin składania ofert mija 27 lipca. Startujący muszą legitymować się doświadczeniem z ostatnich trzech lat w zakresie co najmniej dwóch dostaw w ramach odrębnych zamówień, każda na min. 1 autobus ze stuprocentowym napędem elektrycznym zasilanym bateriami liniowymi. Zamawiający nie uwzględni w wymaganych dostawach autobusów z napędem hybrydowym. O wyborze zadecydują cena (60%), zużycie energii (17%), parametry techniczne (16%), skrócenie terminu dostawy (5%), a także udzielonej gwarancji na baterie liniowe.

Przypomnijmy: niedawno Polkowice prowadziły przetarg na sześć 12-metrowych autobusów elektrycznych. O zamówienie ubiegały się trzy firmy. Polkowice unieważniły jednak postępowanie w związku z nieotrzymaniem dofinansowania unijnego.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Polkowice bez elektrobusów. Unieważniają przetarg

Komunikacja

Polkowice bez elektrobusów. Unieważniają przetarg

Martyn Janduła 06 czerwca 2017

Elektrobusy w Polkowicach. Starcie Solarisa, Czechów i Chińczyków

Komunikacja

Elektrobusy w Polkowicach. Starcie Solarisa, Czechów i Chińczyków

Witold Urbanowicz 08 lutego 2017

Specyfikacja elektrobusów dla Polkowic

Mobilność

Specyfikacja elektrobusów dla Polkowic

Witold Urbanowicz 03 stycznia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5