Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Polkowice kupują dziewięć autobusów elektrycznych

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2020-02-03 12:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Polkowice kupują dziewięć autobusów elektrycznych
fot. UM Polkowice
Gmina Polkowice rozpisała przetarg na dziewięć autobusów elektrycznych w wersji MIDI, czyli o długości ok. 9–10 metrów. Na oferty czekają tam do 6 marca.

Przedmiotem zamówienia jest dziewięć autobusów elektrycznych o długości 8,8 do 10,8 metra, z niską podłoga między pierwszymi a drugimi drzwiami. Pojazdy mają być napędzane elektrycznie. Powinny zmieścić minimum 20 pasażerów na miejscach siedzących i minimum 70 pasażerów w sumie. Preferowany układ drzwi to trzy pary (2+2+2).

W Polkowicach wymagają autobusów o bateriach o pojemności minimum 170 kWh, przy maksymalnym zużyciu energii – 1,4 kW/km. Pojazd ma przejechać na jednym ładowaniu co najmniej 160 km po czym bateria powinna pozostać napełniona w co najmniej 15 proc.

O wyborze oferty zdecydują dość zróżnicowane kryteria. 60 proc. punktów będzie można otrzymać za cenę. Stosunkowo wysoką wagę, bo aż 17 proc., ma zużycie energii. W sumie aż 19 proc. przewidziano na kryteria techniczne, przy czym są tylko trzy – większa pojemność autobusu (12 proc. całości, punkty będą przyznawane stopniowo, ale maksymalna liczba za minimum 81 pasażerów), układ drzwi (4 proc. za układ 2–2–2, 2 proc. za pojazdy trzydrzwiowe, ale z drzwiami „połówkami”, bez punktów za dwoje drzwi), oraz niska podłoga (3 proc. za całkowicie niską). Dodatkowo 4 proc. punktów przewidziano za co najmniej 5–letnią gwarancję na baterie.

Ewentualny zwycięzca powinien dostarczyć autobusy do 24 lutego przyszłego roku, przy czym muszą trafić do Polkowic w trzech transzach po trzy autobusy. Pierwsza do 10 lutego 2021 r., druga do 17 lutego 2021 r. i trzecia do 24 lutego 2021 r.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5