Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Polkowice bez elektrobusów. Unieważniają przetarg

Dalej Wstecz
Autor:

Martyn Janduła

Data publikacji:
2017-06-06 15:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Polkowice bez elektrobusów. Unieważniają przetarg
fot. Jakub Dybalski
W lutym poznaliśmy oferentów na dostawy autobusów elektrycznych dla Polkowic, które zażyczyły sobie sześć takich pojazdów. Niestety, przetarg nie doczekał się pozytywnego rozstrzygnięcia. Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej i Komunikacji Miejskiej w Polkowicach poinformowało o unieważnieniu przetargu.

Przedmiotem zamówienia, ogłoszonego przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej i Komunikacji Miejskiej w Polkowicach, była dostawa sześciu autobusów miejskich z napędem elektrycznym z opcją na kolejne cztery wozy. Zgodnie ze specyfikacją miały to być pojazdy fabrycznie nowe, wyprodukowane w 2017 r., pozwalające na ładowanie za pomocą plug-in. Długość pojazdu określono na 11-12,5 m. Pojemność wynieść miała min. 70 osób, w tym co najmniej 20 na miejscach siedzących.

Przetarg ruszył w grudniu 2016 roku, zaś w lutym poznaliśmy oferentów. Wpłynęły w sumie trzy oferty – od Solarisa, próbującej wejść na polski rynek firmy BYD o chińskim rodowodzie oraz czeskiej firmy SOR. Najtańszą złożyła czeska firma SOR Libchavy. Opiewa ona na kwotę 9,846 mln zł netto. Drugi z kolei jest BYD Europe z siedzibą w Holandii, choć sama firma ma rodowód chiński. Podmiot zaproponował kwotę 11,759 mln zł netto. Najdrożej wypadł Solaris – z kwotą 15,129 mln zł brutto. Zamawiający tymczasem przeznaczył na realizację zamówienia kwotę w wysokości 11,940 mln zł.

Wiadomo już jednak, że przetarg nie doczeka się pozytywnego rozstrzygnięcia, gdyż zamawiający poinformował o unieważnieniu postępowania. – Zamawiający nie uzyska środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej, które miały być przeznaczone na sfinansowanie zamówienia, dlatego też konieczne stało się unieważnienie niniejszego postępowania – czytamy w oświadczeniu PGMiKM w Polkowicach.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Elektrobusy w Polkowicach. Starcie Solarisa, Czechów i Chińczyków

Komunikacja

Elektrobusy w Polkowicach. Starcie Solarisa, Czechów i Chińczyków

Witold Urbanowicz 08 lutego 2017

Specyfikacja elektrobusów dla Polkowic

Mobilność

Specyfikacja elektrobusów dla Polkowic

Witold Urbanowicz 03 stycznia 2017

Polkowice kupują sześć elektrobusów

Komunikacja

Polkowice kupują sześć elektrobusów

Witold Urbanowicz 29 grudnia 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5