Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Police ze środkami unijnymi na zakup 15 autobusów

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2017-03-10 15:21
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Police ze środkami unijnymi na zakup 15 autobusów
fot. Grzegorz Ufniarz SPPK.
O nowoczesny i ekologiczny tabor wzbogaci się Szczecińsko-Polickie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. 10 marca parafowano umowę o 70% dofinansowaniu w ramach wojewódzkiego regionalnego programu operacyjnego.

Spółka pozyska w sumie 9 pojazdów jednoczłonowych oraz 6 autobusów przegubowych. W piątek 10 marca podpisano umowę o dofinansowaniu unijnym.

– To umowa ważna z punktu widzenia mieszkańców, którzy dojeżdżają do pracy i do szkół pomiędzy Policami i Szczecinem. Ale oprócz wymiaru komunikacyjnego ta umowa ma jeszcze jeden, którego rangę unaoczniła mijająca zima, kiedy to borykaliśmy się ze smogiem. Czystość powietrza, to nasze największe wyzwanie ekologiczne, z którym trzeba się zmierzyć na wielu poziomach. Oczywiście w pierwszej kolejności należy wymieniać przestarzałe piece na nowe, ale przy tego rodzaju umowach warto podkreślać także, że warto jest korzystać z transportu publicznego, zwłaszcza, jeśli jest to tabor niskoemisyjny. To jest kolejny krok ku czystemu środowisku w naszym regionie, i to właśnie chcę dzisiaj podkreślić – mówił marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Marszałek podkreślał również znakomitą współpracę z samorządami Polic i Szczecina, ale także z samym SPPK w Policach, które będąc beneficjentem bierze na siebie wszelkie trudności i ryzyka związane z realizacją projektu. – Oby tych ryzyk było jak najmniej i wszystko przebiegało bez problemów – życzył prezesowi Kazimierzowi Trzcińskiemu, Olgierd Geblewicz.

Koszt zakupu pojazdów wyniesie prawie 18,5 mln zł. Ponad 10 mln to fundusze unijne z RPO WZ 2014-2020. Przedsiębiorstwo przewidziało realizację projektu do grudnia 2019 roku. – Pierwsze pięć autobusów trafi do nas już w tym roku, ponieważ przetarg ogłosiliśmy już wcześniej. W dwóch kolejnych latach otrzymamy po pięć następnych pojazdów – powiedział prezes SPPK Kazimierz Trzciński.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Pięć nowych autobusów dla Szczecina i Polic. Jest przetarg

Prawo & Finanse

Pięć nowych autobusów dla Szczecina i Polic. Jest przetarg

Jakub Dybalski 16 stycznia 2017

Police kupią cztery nowe autobusy. A być może jeszcze dwa kolejne

Prawo & Finanse

Police kupią cztery nowe autobusy. A być może jeszcze dwa kolejne

Jakub Dybalski 16 marca 2016

Szczecin ze zwrotem środków za inwestycje komunikacyjne

Prawo & Finanse

Szczecin ze zwrotem środków za inwestycje komunikacyjne

Redakcja 28 grudnia 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5