Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Podwyżki w MZA i Tramwajach Warszawskich

Dalej Wstecz
Data publikacji:
20-07-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO & FINANSE
Podwyżki w MZA i Tramwajach Warszawskich
fot. MJ
Stołecznej komunikacji – przynajmniej na razie – nie grozi strajk pracowników. Dwie największe spółki przewozowe zawarły ze związkami zawodowymi porozumienie o podwyżkach wynagrodzenia zasadniczego. Ta wyniesie zasadniczo 400 zł brutto na etat.

Na początku miesiąca zarząd MZA zawarł porozumienie ze Związkiem Zawodowym Pracowników Komunikacji Miejskiej, NSZZ „Solidarność” MZA i TW oraz Związkiem Zawodowym Kontra ws. zmian płacowych. Pensja od sierpnia wzrośnie o 400 zł brutto. MZA przypomina, że to już kolejna podwyżka w tym roku – od stycznia 2022 r. wynagrodzenie wzrosło o 300 zł na etat.

Dziś (20 lipca) z kolei zarząd Tramwajów Warszawskich zawarł porozumienie ze Związkiem Zawodowym Pracowników Komunikacji Miejskiej i KM OM NSZZ „Solidarność” MZA i TW. Spółka przychyliła się do stanowiska związkowców podnoszącego kwestię trudnej sytuacji pracowników „w związku z szalejącą inflacją, wzrostem cen podstawowych artykułów i spadkiem realnej wartości płac”. I tak od 1 sierpnia motorniczowie otrzymają podwyżkę wynagrodzenia zasadniczego w wysokości 400 zł brutto. Pracownicy na stanowiskach robotniczych i nierobotniczych, których wynagrodzenie zasadnicze jest równe lub niższe od 4400 zł brutto, otrzymają 400 zł brutto podwyżki, a pozostali pracownicy – 300 zł brutto podwyżki.

Jednocześnie pojawił się wyjątek: wynagrodzenia nie otrzymają osoby, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy otrzymali podwyżkę w wysokości co najmniej 800 zł brutto – niezwiązanej z awansem stanowiskowym lub zmianą rodzaju umowy o pracę. Dla kandydatów na motorniczych stawka wynagrodzenia zasadniczego wyniesie 4800 zł brutto. W przypadku wystąpienia oszczędności, w grudniu zarząd TW rozważy możliwość wypłaty jednorazowej „karpiówki”, a w przyszłym roku rozpocznie się proces negocjacyjny ws. włączenia części premii zadaniowej do wynagrodzenia zasadniczego (docelowo 20%).
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5