Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Podrzeszowskie gminy z ofertami od Autosanu i Solarisa

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-01-18 16:05
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Podrzeszowskie gminy z ofertami od Autosanu i Solarisa
fot. Solaris
Związek Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa” w Rzeszowie otworzył oferty w przetargu na zakup 15 autobusów o długości ok. 12 metrów. Zamawiający na zamówienie przeznaczył kwotę ponad 16 mln zł brutto. O kontrakt walczy dwóch producentów.

Związek Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa” w Rzeszowie prowadzi przetarg na dostawę 15 nowych autobusów. Zamawiający wymaga miejskich autobusów o długości 11,5-12,5 m, mogących pomieścić min. 90 podróżnych, w tym min. 29 na miejscach siedzących. Wymagany jest silnik o mocy min. 200 kW, spełniający normę Euro 6. Przewidziano drzwi w układzie 2-2-2, elektroniczną i głosową informację pasażerską, monitoring, system pomiaru pasażerów oraz po cztery ładowarki USB na autobus.

Wczoraj (17 stycznia) minął termin składania ofert. W postępowaniu wystartowały dwie firmy. Autosan zaproponował 17,3 mln zł brutto. Pojazd ma pomieścić co najmniej 104 podróżnych, w tym 14 na miejscach siedzących. Producent zaoferował ponadto poszycie boczne z podziałem poziomym i pionowym.

Drugim oferentem jest Solaris, który jest w stanie dostarczyć pojazdy za 19,7 mln zł brutto. Producent zaoferował pojazd, który pomieści 95-103 podróżnych, w tym co najmniej 14 na miejscach siedzących. Zgodnie z ofertą Solaris zaproponował poszycie tylko z podziałem pionowym.

Obie oferty przekraczają kosztorys zamawiającego, który planował przeznaczyć na realizację zamówienia 16,1 mln zł brutto, choć różnica w cenie do najtańszej oferty nie jest duża. O wyborze zdecydują cena (60%), ocena techniczna (35%), a także zużycie paliwa (5%). Pod uwagę brane będą: podatność do napraw powypadkowych, liczba miejsc dostępnych z niskiej podłogi, pojemność pasażerska autobusu, gwarancja oraz ilość czynnika chłodzącego w układzie klimatyzacji. Na realizację przeznaczono sześć miesięcy.

To kolejny już przetarg na zakup autobusów. Poprzednie postępowanie wygrał Autosan, który wystartował jako jedyny. Firma zaoferowała dostawy za kwotę 17,46 mln zł brutto. Autosan nie przystąpił do podpisania umowy. Jak wyjaśniali przedstawiciele zamawiającego, producent chciał wydłużenia okresu dostaw.

Zakup jest realizowany w ramach projektu unijnego. W skład związku wchodzi dziewięć gmin: Boguchwała, Chmielnik, Czarna, Czudec, Głogów Małopolski, Krasne, Świlcza, Trzebownisko, Tyczyn. Obsługuje on 14 linii podmiejskich prowadzących do Rzeszowa.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Rzeszów. Autosan nie poradził sobie z wygranym przetargiem

Komunikacja

Rzeszów. Autosan nie poradził sobie z wygranym przetargiem

Jakub Dybalski 13 listopada 2018

Podrzeszowskie gminy decydują się na Autosana

Komunikacja

Podrzeszowskie gminy decydują się na Autosana

Witold Urbanowicz 16 sierpnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5