Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Podrzeszowskie gminy z częściowymi ofertami na 54 autobusów

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-04-09 14:58
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Podrzeszowskie gminy z częściowymi ofertami na 54 autobusów
fot. UG Boguchwała
Związek Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa” w Rzeszowie otworzył oferty w sporym przetargu na dostawy 54 nowych autobusów. Wystartowali jedynie chętni na dostawę krótszych autobusów o długości 10-11 m, nie wpłynęła natomiast żadna oferta w części obejmującej dostawę piętnastu autobusów 12-metrowych.

Przedmiotem przetargu, ogłoszonego przez Związek Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa” w Rzeszowie, jest dostawa 54 nowych autobusów. Zamówienie jest podzielone na części. Największa z nich obejmuje 25 autobusów miejskich o długości 10-11 m, które mają być niskopodłogowe w części od 1 do 2 drzwi. Pojazdy mają pomieścić min. 70 podróżnych, z czego min. 24 na miejscach siedzących. Przewidziano silnik spalinowy o mocy min. 200 kW w każdym z pojazdów.

Zamawiający wycenił tę część na 23,6 mln zł brutto. Ofertę złożyła jedynie firma ABP Bus & Coach SA ze Słupska, będąca dealerem Iveco, która jest gotowa zrealizować zamówienie za 23,8 mln zł brutto. 

Druga część zamówienia obejmuje 14 autobusów miejskich o długości 10-11 m, które mają być niskopodłogowe w części od 1 do 2 drzwi. Pojazdy mają pomieścić min. 70 podróżnych, z czego min. 24 na miejscach siedzących. Przewidziano silnik spalinowy o mocy min. 200 kW w każdym z pojazdów.

W tej części wpłynęły dwie oferty. Tańszą złożyła firma ABP Bus & Coach SA ze Słupska, która proponuje 13,7 mln zł brutto. Konkurent – Autosan – wycenił zamówienie na 15,0 mln zł brutto. Budżet na to zadanie został określony na kwotę 13,2 mln zł brutto.

Trzecia część przetargu obejmuje dostawy piętnastu w pełni niskopodłogowych autobusów o długości od 11,5 do 12,5 m, które mogą pomieścić min. 90 podróżnych, w tym 29 na miejscach siedzących. Pojazdy mają być wyposażone w silniki o mocy min. 200 kW. W tej części, wycenionej na 16,8 mln zł brutto, nie wpłynęła żadna oferta.

Projekt unijny, realizowany przez podrzeszowskie gminy, wyceniony jest na blisko 61 mln zł, z czego 42,1 mln zł stanowi dofinansowanie unijne z funduszu rozwoju regionalnego. Projekt obejmuje – oprócz zakupu pojazdów – budowę zaplecza technicznego w zajezdni (hala napraw i diagnostyki, automatyczna myjnia itp.), a także integrację ze system zarządzania ruchem i transportem publicznym w Rzeszowie (dostosowanie do systemu priorytetowania komunikacji, wyposażenie pojazdów w informację pasażerską oraz umieszczenie tablic informacyjnych w węzłach).

W skład związku wchodzi dziewięć gmin: Boguchwała, Chmielnik, Czarna, Czudec, Głogów Małopolski, Krasne, Świlcza, Trzebownisko, Tyczyn. Obsługuje on 14 linii podmiejskich prowadzących do Rzeszowa.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Ustawa PZP. Za pakietowanie linii zapłaci ostatecznie pasażer?

Prawo & Finanse

Ustawa PZP. Za pakietowanie linii zapłaci ostatecznie pasażer?

Jakub Dybalski 10 kwietnia 2018

Podrzeszowske gminy kupują 54 autobusy

Komunikacja

Podrzeszowske gminy kupują 54 autobusy

Witold Urbanowicz 03 stycznia 2018

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5