Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Podrzeszowskie gminy wybierają dostawcę 39 z 54 autobusów

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-04-30 12:29
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Podrzeszowskie gminy wybierają dostawcę 39 z 54 autobusów
fot. Michał Szymajda
Związek Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa” rozstrzygnął przetarg na dostawy 54 autobusów. Wybrano dostawcę dla 39 autobusów 10-metrowych, a powodu braku ofert unieważniono część dotyczącą 15 pojazdów 12-metrowych.

Przedmiotem przetargu, ogłoszonego przez Związek Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa” w Rzeszowie, jest dostawa 54 nowych autobusów. Zamówienie jest podzielone na części. Dwie pierwsze obejmują odpowiednio dostawy 25 i 14 autobusów miejskich o długości 10-11 m, które mają być niskopodłogowe w części od 1 do 2 drzwi. Pojazdy mają pomieścić min. 70 podróżnych, z czego min. 24 na miejscach siedzących. Przewidziano silnik spalinowy o mocy min. 200 kW w każdym z pojazdów.

Dzisiaj (30 kwietnia) wybrał dostawcę pojazdów – w obydwu przypadkach zwyciężyła firma ABP Bus&Coach ze Słupska. Pokonała ona – w części dotyczącej 14 pojazdów – droższego Autosana. ABP jest dealem Iveco.

Trzecia część przetargu obejmuje dostawy piętnastu w pełni niskopodłogowych autobusów o długości od 11,5 do 12,5 m, które mogą pomieścić min. 90 podróżnych, w tym 29 na miejscach siedzących. Pojazdy mają być wyposażone w silniki o mocy min. 200 kW. W związku z brakiem ofert ta część zamówienia została unieważniona.

Projekt unijny, realizowany przez podrzeszowskie gminy, wyceniony jest na blisko 61 mln zł, z czego 42,1 mln zł stanowi dofinansowanie unijne z funduszu rozwoju regionalnego. Projekt obejmuje – oprócz zakupu pojazdów – budowę zaplecza technicznego w zajezdni (hala napraw i diagnostyki, automatyczna myjnia itp.), a także integrację ze system zarządzania ruchem i transportem publicznym w Rzeszowie (dostosowanie do systemu priorytetowania komunikacji, wyposażenie pojazdów w informację pasażerską oraz umieszczenie tablic informacyjnych w węzłach).

W skład związku wchodzi dziewięć gmin: Boguchwała, Chmielnik, Czarna, Czudec, Głogów Małopolski, Krasne, Świlcza, Trzebownisko, Tyczyn. Obsługuje on 14 linii podmiejskich prowadzących do Rzeszowa.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kalisz. Rower miejski startuje i znacznie się powiększy

Komunikacja

Kalisz. Rower miejski startuje i znacznie się powiększy

jd/inf. pras. 30 kwietnia 2018

Podrzeszowskie gminy z częściowymi ofertami na 54 autobusów

Komunikacja

Podrzeszowskie gminy z częściowymi ofertami na 54 autobusów

Witold Urbanowicz 09 kwietnia 2018

Podrzeszowske gminy kupują 54 autobusy

Komunikacja

Podrzeszowske gminy kupują 54 autobusy

Witold Urbanowicz 03 stycznia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5