Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Podrzeszowskie gminy po raz kolejny próbują kupić autobusy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-02-13 12:57
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Podrzeszowskie gminy po raz kolejny próbują kupić autobusy
fot. Michał Szymajda
Związek Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa” w Rzeszowie już po raz kolejny ogłasza przetarg na zakup 15 autobusów o długości 12 metrów. Na realizację zamówienia przeznaczono zaledwie sześć miesięcy, a na składanie ofert wyznaczono skrócony termin.

Podrzeszowskie gminy organizowały już co najmniej trzy przetargi na zakup piętnastu autobusów o długości 12 metrów. Autobusów nie udało się kupić z różnych przyczyn – nie było chętnych, zwycięzca nie przystąpił do umowy bądź oferty były zbyt drogie.

Zamawiający wymaga miejskich autobusów o długości 11,5-12,5 m, mogących pomieścić min. 90 podróżnych, w tym min. 29 na miejscach siedzących. Wymagany jest silnik o mocy min. 200 kW, spełniający normę Euro 6. Przewidziano drzwi w układzie 2-2-2, elektroniczną i głosową informację pasażerską, monitoring, system pomiaru pasażerów oraz po cztery ładowarki USB na autobus.

Termin składania ofert mija 26 lutego. O wyborze zdecydują cena (60%), ocena techniczna (30%), także zużycie paliwa (5%), a także termin realizacji (5%). Pod uwagę brane będą podatność do napraw powypadkowych, liczba miejsc dostępnych z niskiej podłogi, pojemność pasażerska autobusu, gwarancja oraz ilość czynnika chłodzącego w układzie klimatyzacji. Na dostawę przeznaczono sześć miesięcy, choć startujący mogą zaoferować jego skrócenie o 15-30 dni.

Zakup jest realizowany w ramach projektu unijnego. W skład związku wchodzi dziewięć gmin: Boguchwała, Chmielnik, Czarna, Czudec, Głogów Małopolski, Krasne, Świlcza, Trzebownisko, Tyczyn. Obsługuje on 14 linii podmiejskich prowadzących do Rzeszowa.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Autosan i Solaris za drogie dla podrzeszowskich gmin

Komunikacja

Autosan i Solaris za drogie dla podrzeszowskich gmin

Witold Urbanowicz 29 stycznia 2019

Podrzeszowskie gminy z ofertami od Autosanu i Solarisa

Komunikacja

Podrzeszowskie gminy z ofertami od Autosanu i Solarisa

Witold Urbanowicz 18 stycznia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5