Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Podrzeszowskie gminy decydują się na Autosana

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-08-16 15:40
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Podrzeszowskie gminy decydują się na Autosana
fot. JD
Związek Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa” rozstrzygnął przetarg na dostawy 15 autobusów 12-metrowych, decydując się na dołożenie środków na oferty Autosana. Wystartował jedynie Autosan. Pojazdy mają zostać dostarczone w I kwartale 2019 r.

Przedmiotem zamówienia, ogłoszonego przez Związek Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa”, jest zakup 15 autobusów. Zamawiający próbował kupić te pojazdy już wcześniej, w ramach przetargu na dostawy 54 autobusów różnej długości, ale w części dotyczącej pojazdów 12-metrowych chętnych nie było.

Zamawiający wymaga miejskich autobusów o długości 11,5-12,5 m, mogących pomieścić min. 90 podróżnych, w tym min. 29 na miejscach siedzących. Wymagany jest silnik o mocy min. 200 kW, spełniający normę Euro 6. Przewidziano drzwi w układzie 2-2-2, elektroniczną i głosową informację pasażerską, monitoring, system pomiaru pasażerów oraz po cztery ładowarki USB na autobus.

W postępowaniu wystartował jedynie Autosan z ofertą opiewającą na 17,46 mln zł brutto, czyli nieco powyżej budżetu, opiewającego na kwotę 16,14 mln zł brutto. Zamawiający postanowił jednak zaakceptować tę ofertę. Producent zaoferował pojazdy, mogące przewieźć co najmniej 104 podróżnych z min. 14 miejscami dostępnymi z poziomu niskiej podłogi. Zużycie paliwa wg testu SORT 2 określono na 35,5-36,5 l.

Dostawy mają zostać zrealizowane do końca lutego 2019 r. Pozostałe autobusy, jak pisaliśmy, ma dostarczyć ABP Bus&Coach ze Słupska. Zakup jest realizowany w ramach projektu unijnego. W skład związku wchodzi dziewięć gmin: Boguchwała, Chmielnik, Czarna, Czudec, Głogów Małopolski, Krasne, Świlcza, Trzebownisko, Tyczyn. Obsługuje on 14 linii podmiejskich prowadzących do Rzeszowa.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Podrzeszowskie gminy z 12-metrowymi autobusami Autosana?

Komunikacja

Podrzeszowskie gminy z 12-metrowymi autobusami Autosana?

Witold Urbanowicz 04 lipca 2018

Podrzeszowskie gminy ponownie kupują 15 autobusów

Komunikacja

Podrzeszowskie gminy ponownie kupują 15 autobusów

Witold Urbanowicz 25 maja 2018

Podrzeszowskie gminy wybierają dostawcę 39 z 54 autobusów

Komunikacja

Podrzeszowskie gminy wybierają dostawcę 39 z 54 autobusów

Witold Urbanowicz 30 kwietnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5