Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Podrzeszowske gminy kupują 54 autobusy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-01-03 11:01
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Podrzeszowske gminy kupują 54 autobusy
fot. UG Boguchwała
Związek Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa” w Rzeszowie ogłosił spory przetarg na dostawy 54 nowych autobusów. Wartość zamówienia szacowana jest na 10 mln euro netto. 

Przedmiotem przetargu, ogłoszonego przez Związek Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa” w Rzeszowie, jest dostawa 54 nowych autobusów Zamówienie jest podzielone na części. Największa z nich obejmuje 39 autobusów miejskich o długości 10-11 m, które mają być niskopodłogowe w części od 1 do 2 drzwi. Pojazdy mają pomieścić min. 70 podróżnych, z czego min. 24 na miejscach siedzących. Przewidziano silnik spalinowy o mocy min. 200 kW w każdym z pojazdów.

Druga część zamówienia obejmuje 15 w pełni niskopodłogowych autobusów miejskich o długości 11,5-12,5 m, które mogą pomieścić min. 90 podróżnych, z tego min. 29 na miejscach siedzących. Pojazdy mają być wyposażone w silniki o mocy min. 200 kW.

Termin składania ofert mija 12 lutego. W obu częściach mogą brać udział firmy, które dostarczyły co najmniej 6 autobusów jednoczłonowych, niskopodłogowych, klasy MIDI lub MAXI, zasilanych olejem napędowym (oddzielnie dla każdej części).

O wyborze zadecydują cena (60%), ocena techniczna (35%) oraz zużycie paliwa (5%). W przypadku krótszych pojazdów pod uwagę brane będą rodzaj skrzyni biegów (więcej punktów za mechaniczną), materiał lub technologia wykonania konstrukcji nadwozia i poszycia autobusu, system oczyszczania spalin dla osiągnięcia norm Euro 6, podatność do napraw powypadkowych, pojemność pojazdu, gwarancja, ilość czynnika chłodzącego w układzie klimatyzacji. W przypadku dłuższych pojazdów punktowane będą materiał lub technologia wykonania konstrukcji nadwozia i poszycia autobusu, system oczyszczania spalin dla osiągnięcia norm Euro 6, podatność do napraw powypadkowych, pojemność pojazdu, gwarancja, ilość czynnika chłodzącego w układzie klimatyzacji, liczba biegów.

W skład związku wchodzi dziewięć gmin: Boguchwała, Chmielnik, Czarna, Czudec, Głogów Małopolski, Krasne, Świlcza, Trzebownisko, Tyczyn. Obsługuje on 14 linii podmiejskich prowadzących do Rzeszowa.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Radomsko ponawia dopiero co ogłoszony przetarg na autobusy

Komunikacja

Radomsko ponawia dopiero co ogłoszony przetarg na autobusy

Witold Urbanowicz 02 stycznia 2018

Osiem nowych autobusów trafi do Radomska

Komunikacja

Osiem nowych autobusów trafi do Radomska

Przemysław Farsewicz 27 grudnia 2017

Solaris dostarczył pierwsze autobusy do Holandii

Prawo & Finanse

Solaris dostarczył pierwsze autobusy do Holandii

jd/inf. pras. 27 grudnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5