Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Podpisano umowę na realizację systemu ITS w Poznaniu

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2013-05-27 12:22
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Podpisano umowę na realizację systemu ITS w Poznaniu
WU
W poniedziałek 27 maja 2013 w urzędzie miasta w Poznaniu podpisana została umowa dotyczącą wdrożenia projektu "System ITS dla miasta Poznania". Projekt realizuje Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu. Wykonawcą jest wybrane w przetargu konsorcjum Siemens i Siemens AG.

Głównym celem projektu pn. "System ITS Poznań" jest usprawnienie zarządzania ruchem drogowym i transportem publicznym wraz z jednoczesnym zwiększeniem jego atrakcyjności.

Zakres projektu obejmuje:
  • zaprojektowanie i wdrożenie otwartej platformy informatycznej integrującej istniejące i planowane moduły systemu ITS, która zapewni współdzielenie danych i informacji,
  • opracowanie i wdrożenie modelu ruchu na sieci ulic miasta Poznania umożliwiającego krótkookresową prognozę stanów ruchu; w ten sposób możliwe będzie przeciwdziałanie i rozładowywanie zatłoczeń w sieci miejskiej,
  • realizację systemu informacji dla podróżnych zarówno przed jak i w trakcie podróży przez miejski planer podróży dostępny w internecie (również poprzez urządzenia mobilne). Podróżni będą mieli dostęp np. do informacji o stanie obciążenia sieci i ruchu pojazdów transportu zbiorowego. Informacje przekazywane będą też przez systemu tablic i znaków zmiennej treści informujących kierujących pojazdami o różnych zdarzeniach, np. zagrożeniach czy zalecanych objazdach. Tablice informacyjne pojawią się również na przystankach tramwajowych informując o rzeczywistym czasie przybycia pojazdu danej linii,
  • rozbudowę systemu priorytetów dla tramwajów oraz autobusów w celu przyspieszenia transportu publicznego; priorytet na skrzyżowaniach będzie udzielany na podstawie rzeczywistych różnic od planowanego rozkładu jazdy,
  • wprowadzone zostaną nowoczesne rozwiązania informatyczne wspierające zarządzanie parkingami oraz wspomagające zarządzanie bezpieczeństwem w mieście (stacje ważenia pojazdów w ruchu).

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Grudziądz: Komunikacja miejska z ITS-em. Przedłużą tramwaje?

Komunikacja

Grudziądz: Komunikacja miejska z ITS-em. Przedłużą tramwaje?

Michał Lange 19 kwietnia 2014

PKP PLK przejmie obsługę systemu informacji na warszawskich dworcach

Prawo & Finanse

PKP PLK przejmie obsługę systemu informacji na warszawskich dworcach

Witold Urbanowicz 28 czerwca 2013

Ponad 450 tys. zł kary dla PLK za system (dez)informacji pasażerskiej

Prawo & Finanse

Ponad 450 tys. zł kary dla PLK za system (dez)informacji pasażerskiej

Witold Urbanowicz 21 czerwca 2013

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5