Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Podolsztyńskie Jonkowo ponownie liczy na oferty małych autobusów

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-04-08 13:17
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Podolsztyńskie Jonkowo ponownie liczy na oferty małych autobusów
fot. UG Dywity
Ostatni przetarg zakończył się unieważnieniem postępowania ze strony oferenta, który nie uzupełnił dokumentacji. To kolejna próba podolsztyńskiej gminy Jonkowo, która chce kupić dwa pojazdy. Włodarze są zdeterminowani do uruchomienia komunikacji gminnej.

Zamówienie gminy Jonkowo obejmuje dostawę dwóch sztuk niskopodłogowych autobusów transportu publicznego o długości 8,1 metra i minimalnej liczbie 40 miejsc dla pasażerów z miejscami do siedzenia dla 20. Pojazdy mają być wyprodukowane w roku dostawy. Wejście do środka mają zapewnić dwoje drzwi – pierwsze pojedyncze 0,65 m, a drugie podwójne o szerokości 1 m. Ponadto w środku ma się znaleźć jedno miejsce na wózek osoby niepełnosprawnej. Zaznaczono, że autobus w części dostosowanej dla osób niepełnosprawnych ma być niskowejściowy, czyli pozbawiony stopni wejściowych, w którym przynajmniej 35% przestrzeni przeznaczonej dla pasażerów stojących tworzy powierzchnię pozbawioną stopni i zapewniającą dostęp do co najmniej jednej pary drzwi wejściowych. Silnik ma spełniać normę emisji spalin Euro 6. Dodatkowo dla pasażerów przewidziano klimatyzację, dostęp do Wi-Fi oraz tablice z informacją pasażerską. Zamawiający zakłada, że wykonawca podejmie się naprawy gwarancyjnej w miejscu garażowania lub ewentualnego unieruchomienia pojazdu.

Wszystko wskazywało, że poprzednie postępowanie, które uruchomiła gmina Jonkowo, zakończy się pozytywnym rozstrzygnięciem. Rzeczywistość okazała się jednak inna. Wpłynęła jedna oferta, a złożyła ją firma MMI ze Zbyszewa za 1,45 mln zł brutto. Budżet zamawiającego wynosił 1,63 mln zł brutto. Oferent zadeklarował wykonanie umowy w 180 dni. W pojazdach miałoby się znaleźć 51 miejsc dla podróżnych. Ostatecznie jednak gmina musiała przetarg unieważnić. Jak wyjaśnili urzędnicy gminy, firma, mimo wezwania do uzupełnienia dokumentacji, nie dostarczyła świadectwa homologacji na zaoferowane w postępowaniu przetargowym autobusy.

Nowe postępowanie potrwa do 24 kwietnia. Zakupy prowadzone są w ramach zadania „Poprawa ekomobilności miejskiej na terenie Gminy Jonkowo”. Oferty na autobusy oceniane będą pod kątem ceny (60%), terminu wykonania zamówienia (20%), możliwości zwiększenia liczby ogólnych miejsc w autobusach (10%) oraz warunków gwarancji (10%). Zwycięzca przetargu będzie miał maksymalnie 240 dni od podpisania umowy na dostarczenie pojazdów. Zakup współfinansowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014–2020.

Autobusy mają posłużyć do zorganizowania komunikacji gminnej, która obsłuży m.in. Warkały, Giedajty, Wrzesinę, Porbady, Godki, Węgajty, Jonkowo, Mątki i Wilimowo. Na pozostałych trasach planowane jest rozpisanie przetargów na dofinansowanie komunikacji publicznej. Dotyczy to m.in. miejscowości Wołowno, Szałstry, Gamerki Wlk., Nowe i Stare Kawkowo oraz Pupki.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Tyskie Linie Trolejbusowe kupują… elektrobusy

Komunikacja

Tyskie Linie Trolejbusowe kupują… elektrobusy

Witold Urbanowicz 04 kwietnia 2019

Iława na autobusowych zakupach. Tworzy też węzeł przy dworcu

Prawo & Finanse

Iława na autobusowych zakupach. Tworzy też węzeł przy dworcu

Przemysław Farsewicz 04 kwietnia 2019

Włocławek z ofertą na osiem kolejnych Solarisów

Komunikacja

Włocławek z ofertą na osiem kolejnych Solarisów

Witold Urbanowicz 01 kwietnia 2019

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5