Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Podolsztyńskie Jonkowo nadal próbuje kupić autobusy, by uruchomić komunikację

Dalej Wstecz
Autor:

Przemysław Farsewicz

Data publikacji:
2019-01-21 12:39
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Podolsztyńskie Jonkowo nadal próbuje kupić autobusy, by uruchomić komunikację
fot. UG Dywity
Podolsztyńska gmina Jonkowo niezależnie próbuje kupić dwa pojazdy do zorganizowania komunikacji gminnej. Wcześniej nie udało się ich pozyskać we wspólnym przetargu ze Stawigudą ze względu na zbyt drogą ofertę.

Dwie podolsztyńskie gminy – Stawiguda i Jonkowo – połączyły siły w procesie zakupu autobusów do zorganizowania komunikacji gminnej. Mimo trzech prób ogłoszenia przetargu, wyłącznie Stawigudzie udało się podpisać umowę – i to tylko na zakup 3 sztuk małych jednostek taboru. Stawiguda zażyczyła sobie pojazdy o długości minimum 5,8 m z jedną parą podwójnych drzwi. W pojazdach tych znalazłoby się miejsce dla co najmniej 40 pasażerów, a dla 20 przewidziano miejsce siedzące. Brak jest pozytywnego rozstrzygnięcia na zakup autobusu średniej wielkości.

Ostatni wspólny przetarg obu gmin zakończył się unieważnieniem 14 listopada ze względu na formalności i błędach w ogłoszeniu. Teraz gmina Jonkowo zdecydowała się sama rozpisać przetarg, bez udziału Stawigudy. Zamawiający oczekuje dwóch autobusów o minimalnej długości 8,1 m.

Pojazdy mają być wyprodukowane w roku dostawy. Wejście do środka mają zapewnić dwoje drzwi – pierwsze pojedyncze 0,65 m, a drugie podwójne o szerokości 1 m. Pojazdy przewidziano na 40 pasażerów z miejscami do siedzenia dla 20. Ponadto w środku ma się znaleźć jedno miejsce na wózek osoby niepełnosprawnej. Zaznaczono, że autobus w części dostosowanej dla osób niepełnosprawnych ma być niskowejściowy, czyli pozbawiony stopni wejściowych, w którym przynajmniej 35% przestrzeni przeznaczonej dla pasażerów stojących tworzy powierzchnię pozbawioną stopni i zapewniającą dostęp do co najmniej jednej pary drzwi wejściowych. Silnik ma spełniać normę emisji spalin Euro 6. Dodatkowo dla pasażerów przewidziano klimatyzację, dostęp do Wi-Fi oraz tablice z informacją pasażerską. Zamawiający wymaga, że wykonawca podejmie się naprawy gwarancyjnej w miejscu garażowania lub ewentualnego unieruchomienia pojazdu.

Zakupy prowadzone są w ramach zadania „Poprawa ekomobilności miejskiej na terenie Gminy Jonkowo”. Oferty na autobusy oceniane będą pod kątem ceny (60%), terminu wykonania zamówienia (20%), możliwości zwiększenia liczby ogólnych miejsc w autobusach (10%) oraz warunków gwarancji (10%). Przetarg trwa do 7 lutego. Zwycięzca przetargu będzie miał maksymalnie 240 dni od podpisania umowy na dostarczenie pojazdów. Zakup współfinansowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014–2020.

W przetargu gmina Jonkowo planuje zakup dwóch autobusów o długości 8,1 m, które będą obsługiwały m.in. Warkały, Giedajty, Wrzesinę, Porbady, Godki, Węgajty, Jonkowo, Mątki i Wilimowo. Na pozostałych trasach planowane jest rozpisanie przetargów na dofinansowanie komunikacji publicznej. Dotyczy to m.in. miejscowości Wołowno, Szałstry, Gamerki Wlk., Nowe i Stare Kawkowo oraz Pupki.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Ruszyła budowa częstochowskich węzłów przesiadkowych

Przestrzeń

Ruszyła budowa częstochowskich węzłów przesiadkowych

Dominik Wójcik 11 stycznia 2019

Skierniewice przymierzają się do komunikacji podmiejskiej

Komunikacja

Skierniewice przymierzają się do komunikacji podmiejskiej

Witold Urbanowicz 29 grudnia 2018

Niedługo limonkowe Karsany dotrą do Dywit

Przestrzeń

Niedługo limonkowe Karsany dotrą do Dywit

Przemysław Farsewicz 07 grudnia 2018

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5