Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

Podolsztyńskie Barczewo startuje z komunikacją gminną

Dalej Wstecz
Autor:

Przemysław Farsewicz

Data publikacji:
2022-03-31 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Podolsztyńskie Barczewo startuje z komunikacją gminną
fot. MJ
Kolejne miasto wokół Olsztyna uruchamia komunikację gminną dla mieszkańców. Od kwietnia na warmińsko-mazurskich drogach przybędzie pięć linii łączących Barczewo z m.in. Ramsowem i Wipsowem.

Coraz więcej miast pod Olsztynem uruchamia gminną komunikację publiczną. Po Dywitach, Lidzbarku Warmińskim czy Stawigudzie, teraz także Barczewo zapewni mieszkańcom codzienne dojazdy do pracy, szkół. Na 4 kwietnia zaplanowano start pięciu linii gminnych z numerami od B1 do B5.

Organizatorem publicznego transportu zbiorowego jest Gmina Barczewo. Przetarg na obsługę linii wygrała firma – znana już z olsztyńskich ulic – IREX-3 ze Świętochłowic. – Rozkłady jazdy i przebiegi tras opracowano po wielu analizach i konsultacjach społecznych z radnymi, sołtysami i mieszkańcami gminy – podkreślają gminni urzędnicy. Bilet ulgowy wyniesie 2 zł, a bilet normalny 4 zł bez względu na długość trasy. Bilety miesięczne wyniosą odpowiednio 60 zł i 120 zł.

Linia B1 połączy Barczewo z Wipsowem przez Ramsowo. Linia B2 połączy Barczewo z Lesznem przez Bartołty Wielkie. Linia B3 połączy Barczewo z Klucznikiem przez Jedzbark i Odryty. Linia B4 połączy Barczewo z Radostami przez Kronowo i Lamkowo. Ostatnia linia – B5 – połączy Barczewo z Barczewkiem przez Szynowo, Tuławki oraz Biedowo.

Dla każdej linii przewidziano dziennie pięć kursów w każdym kierunku. Wyjątkiem jest linia B3, która ma po sześć kursów oraz B5, której zaplanowano trzy kursy w każdą stronę.

– Zaplanowane trasy busów pozwolą na swobodne przemieszczanie się z miejsca zamieszkania do Barczewa oraz na ewentualną dalszą podróż liniami 114 i 124 do Olsztyna – podkreśla gmina.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5