Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

Podlaskie: Krasnopol kupuje szkolny elektrobus

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-07-14 16:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Podlaskie: Krasnopol kupuje szkolny elektrobus
fot. Solaris
Podlaska gmina Krasnopol, mieszcząca się pod Suwałkami, rozpisała przetarg na zakup elektrycznego autobusu szkolnego. To kolejna gmina, która korzysta z programu NFOŚiGW.

Przedmiotem zamówienia jest zakup elektrycznego autobusu szkolnego. W pojeździe znaleźć się ma min. 40 miejsc siedzących i 10 stojących. Podłoga ma być płaska co najmniej od przodu autobusu aż za oś napędową. Oczekiwany układ drzwi to 1-2-0 lub 2-2-0. Przewidziano klimatyzację oraz ogrzewanie elektryczne, wodne o mocy co najmniej 20 kW, wspomagane agregatem grzewczym na olej napędowy, wykorzystujące dodatkowo ciepło z układu chłodzenia silnika/silników i magazynu energii. Wyposażenie obejmuje tablicę przednią elektroniczną, system głosowego zapowiadania komunikatów, monitoring.

Zamawiający wymaga silnika lub silników o mocy min. 120 kW z funkcją odzysku energii podczas hamowania dla potrzeb ładowania magazynu energii. Łączna pojemność energetyczna (nominalna) akumulatorów musi być nie mniejsza niż 220 kWh. Przewidziano ładowanie plug-in. Wymagany zasięg to min. 160 km. Elementem zamówienia jest też dostawa ładowarki.

Termin składania ofert mija 18 sierpnia. Startować mogą firmy, które w ciągu ostatnich trzech lat wykonały lub wykonują należycie co najmniej dwa zamówienia polegające na dostawie minimum jedmego autobusu elektrycznego. O wyborze decydują cena (60%), termin dostawy (20%), przebieg autobusu na jednym ładowaniu (10%), okres gwarancji (10%).

Na realizację zamówienia przeznaczono 12 miesięcy. Zakup jest finansowany w ramach programu Kangur – Bezpieczna i ekologiczna droga do szkoły. W sumie NFOŚiGW wesprze kwotą ok. 40 mln zł zakup pojazdów w 16 gminach.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Pierwszy autobus Yutonga w Polsce. Dotarł do Bobowej

Komunikacja

Pierwszy autobus Yutonga w Polsce. Dotarł do Bobowej

Witold Urbanowicz 03 lutego 2021

Gręboszów odbiera elektryczny autobus szkolny

Komunikacja

Gręboszów odbiera elektryczny autobus szkolny

Witold Urbanowicz 24 listopada 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5