Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Podlaskie: Duży kontrakt dla PKS Nova ratuje transport regionalny

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2020-09-07 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Podlaskie: Duży kontrakt dla PKS Nova ratuje transport regionalny
fot. Kasper FiszerDworzec autobusowy w Suwałkach
Województwo podlaskie zapewnia, że samorządowy przewoźnik PKS Nova reaguje na potrzeby mieszkańców regionu po redukcji oferty na czas pierwszego etapu pandemii koronawirusa. W rozkładzie jazdy pojawiły się także kursy realizowane dzięki dotacji z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. W czerwcu UMWP zorganizował sieć 21 linii marszałkowskich.

Na naszych łamach opisywaliśmy już sytuację komunikacyjną Lubelszczyzny po pierwszym etapie pandemii koronawirusa. Z podobnymi problemami spotykają się również mieszkańcy województwa podlaskiego: w marcu i w kolejnych miesiącach obowiązywania najostrzejszych dotychczas restrykcji prawnych dotyczących życia społecznego i gospodarczego przewoźnicy zawiesili wykonywanie całego szeregu kursów. Jak zapewniają jednak władze województwa, doszło już do znaczącej poprawy oferty przewozowej.

O przywrócenie kursów wnioskowali wójtowie i burmistrzowie

Szczególną rolę w przywracaniu komunikacji odgrywać ma według Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego wojewódzka spółka PKS Nova, która powstała w wyniku połączenia dawnych PKS-ów m.in. z Białegostoku i Suwałk. Samorząd zapewnia, że przewoźnik ten reaguje na zapotrzebowanie zgłaszane przede wszystkim przez gminy, które wnioskują o wznowienie obsługi kursów. Liczba reaktywowanych połączeń jest przy tym różna w poszczególnych częściach regionu.

– PKS Nova analizowała potrzeby pasażerów, każdy telefon i każdy e-mail – mówi Małgorzata Półtorak, kierownik Referatu Polityki Informacyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Dużo uwag zgłaszano za pośrednictwem wójtów i burmistrzów. – Jeżeli niektóre kursy nie zostały dotychczas odwieszone, to powodem jest to, że w danym momencie nie ma jeszcze takiej potrzeby, ponieważ nie ma chętnych do korzystania z przewozów na danych liniach – ocenia nasza rozmówczyni.

21 linii dotowanych w ramach FRPA

Przedstawicielka UMWP zwraca przy tym uwagę na utworzenie w czerwcu tego roku sieci 21 autobusowych połączeń regionalnych dotowanych w ramach rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych (oraz, rzecz jasna, z kasy województwa). Zawarty z PKS Nova kontrakt wart jest prawie 10 mln zł (ponad połowa środków pochodzi z FRPA) i obowiązuje do końca roku. Autobusy marszałkowskie dojeżdżają m.in. do Hajnówki, Goniądza, Puńska, Sejn, Białowieży czy Kolna.

Małgorzata Półtorak zachęca przy tym zainteresowanych korzystaniem z nieodwieszonych wciąż kursów do kontaktu z przwoźnikiem. – Wszelkie uwagi można przekazać spółce, zostawiając informację na stronie internetowej PKS Nova – mówi.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Bratysława: Nowe Solarisy połączą dworzec i lotnisko

Komunikacja

Bratysława: Nowe Solarisy połączą dworzec i lotnisko

Rafał Dybiński 03 września 2020

Na Podlasiu lotnisko regionalne jest, ale tylko na pociągach

Komunikacja

Na Podlasiu lotnisko regionalne jest, ale tylko na pociągach

Leonard Dolecki 19 sierpnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5