Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Podlaskie: Duży kontrakt dla PKS Nova ratuje transport regionalny

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
07-09-2020
Ostatnia modyfikacja:
27-11-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Podlaskie: Duży kontrakt dla PKS Nova ratuje transport regionalny
fot. Kasper FiszerDworzec autobusowy w Suwałkach
Województwo podlaskie zapewnia, że samorządowy przewoźnik PKS Nova reaguje na potrzeby mieszkańców regionu po redukcji oferty na czas pierwszego etapu pandemii koronawirusa. W rozkładzie jazdy pojawiły się także kursy realizowane dzięki dotacji z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. W czerwcu UMWP zorganizował sieć 21 linii marszałkowskich.

Na naszych łamach opisywaliśmy już sytuację komunikacyjną Lubelszczyzny po pierwszym etapie pandemii koronawirusa. Z podobnymi problemami spotykają się również mieszkańcy województwa podlaskiego: w marcu i w kolejnych miesiącach obowiązywania najostrzejszych dotychczas restrykcji prawnych dotyczących życia społecznego i gospodarczego przewoźnicy zawiesili wykonywanie całego szeregu kursów. Jak zapewniają jednak władze województwa, doszło już do znaczącej poprawy oferty przewozowej.

O przywrócenie kursów wnioskowali wójtowie i burmistrzowie

Szczególną rolę w przywracaniu komunikacji odgrywać ma według Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego wojewódzka spółka PKS Nova, która powstała w wyniku połączenia dawnych PKS-ów m.in. z Białegostoku i Suwałk. Samorząd zapewnia, że przewoźnik ten reaguje na zapotrzebowanie zgłaszane przede wszystkim przez gminy, które wnioskują o wznowienie obsługi kursów. Liczba reaktywowanych połączeń jest przy tym różna w poszczególnych częściach regionu.

– PKS Nova analizowała potrzeby pasażerów, każdy telefon i każdy e-mail – mówi Małgorzata Półtorak, kierownik Referatu Polityki Informacyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Dużo uwag zgłaszano za pośrednictwem wójtów i burmistrzów. – Jeżeli niektóre kursy nie zostały dotychczas odwieszone, to powodem jest to, że w danym momencie nie ma jeszcze takiej potrzeby, ponieważ nie ma chętnych do korzystania z przewozów na danych liniach – ocenia nasza rozmówczyni.

21 linii dotowanych w ramach FRPA

Przedstawicielka UMWP zwraca przy tym uwagę na utworzenie w czerwcu tego roku sieci 21 autobusowych połączeń regionalnych dotowanych w ramach rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych (oraz, rzecz jasna, z kasy województwa). Zawarty z PKS Nova kontrakt wart jest prawie 10 mln zł (ponad połowa środków pochodzi z FRPA) i obowiązuje do końca roku. Autobusy marszałkowskie dojeżdżają m.in. do Hajnówki, Goniądza, Puńska, Sejn, Białowieży czy Kolna.

Małgorzata Półtorak zachęca przy tym zainteresowanych korzystaniem z nieodwieszonych wciąż kursów do kontaktu z przwoźnikiem. – Wszelkie uwagi można przekazać spółce, zostawiając informację na stronie internetowej PKS Nova – mówi.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Pozostałe z wątku:

Najnowsze wiadomości:

Kongresy
Konferencje
Seminaria
OFERTY PRACY
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5