Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Podkarpackie: Dworzec w Lubaczowie zostanie wyremontowany

Dalej Wstecz
Autor:

jar, Rynek Kolejowy

Data publikacji:
2019-02-20 11:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Podkarpackie: Dworzec w Lubaczowie zostanie wyremontowany
fot. jar (2012)
Polskie Koleje Państwowe SA planują wykonać poważne prace budowlane związane z budynkiem stacji Lubaczów. Po ich przeprowadzeniu pomieszczenia dworca udostępnione zostaną podróżnym. Zakończenie inwestycji planowane jest na 2021 r.

Dworzec przy lokalnej linii

Jedną z realizowanych inwestycji dworcowych w regionie podkarpackim jest remont obiektu w Lubaczowie - mieście powiatowym położonym w przygranicznej, północno- wschodniej części regionu. W budynku stacji zlokalizowanej na bocznej linii nr 101 Munina – Hrebenne, jednej z trzech „linii transgranicznych” między województwami lubelskim i podkarpackim, obecnie znajdują się pomieszczenia dyżurnego ruchu, placówki handlowej oraz mieszkania. Z uwagi na minimalny ruch kolejowy (w ciągu całego roku kursuje pociągów pociągów regionalnych Rzeszów Główny – Jarosław – Horyniec-Zdrój, w sezonie dodatkowo możliwy będzie dojazd do Zamościa i Lublina; połączenia dalekobieżne zlikwidowano w 2016 r.), dworzec nie pełni funkcji związanych z obsługą podróżnych.

Zakres remontu

Jak informowaliśmy na portalu „transport- publiczny.pl”, zarządca poszukiwał wykonawcy dokumentacji remontowej obiektu. Jak informuje „Rynek Kolejowy” Katarzyna Grzduk z Wydziału Prasowego Biura Komunikacji i Promocji Polskie Koleje Państwowe S.A., po jej uzyskaniu w ubiegłym roku zarządca obiektu planuje przejść do kolejnego etapu inwestycji. - W 2018 roku PKP S.A. opracowały dokumentację dotyczącą remontu dworca w Lubaczowie. Zakres prac obejmie wymianę pokrycia dachowego, remont elewacji oraz wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie instalacji odgromowej i hydroizolacji budynku, a także dostosowanie obiektu do TSI PRM. - wyjaśnia Katarzyna Grzduk. - Na ten rok zaplanowane są prace związane m.in. z wymianą pokrycia dachowego - dodaje.

Przywrócą historyczny wygląd?

Jak informowały lokalne media, władze lokalne postulowały przywrócenie wyglądu dworca z 1880 r., czyli sprzed przebudowy przeprowadzonej podczas I wojny światowej. Choć z informacji udzielonej przez przedstawicielkę PKP S.A. nie wynika jednoznacznie, że budynek odzyska swój pierwotny wygląd. „Rynek Kolejowy” uzyskał tylko potwierdzenie, że „opracowana dokumentacja remontowa obiektu została uzgodniona z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków”.

Obiekt zostanie udostępniony podróżnym

Jak zapewnia przedstawicielka PKP S.A. w wyniku przeprowadzonej inwestycji dworzec zostanie udostępniony podróżnym. Zachowa również obecnie pełnione funkcje.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Hyundai rażąco tani? Bartelski: Pesa sprzedawała nam taniej

Komunikacja

Hyundai rażąco tani? Bartelski: Pesa sprzedawała nam taniej

Witold Urbanowicz 19 lutego 2019

Chełm: Plac w przebudowie, dworzec do modernizacji

Przestrzeń

Chełm: Plac w przebudowie, dworzec do modernizacji

jar, Rynek Kolejowy 09 stycznia 2019

Lubelskie dworce do modernizacji i przekazania

Przestrzeń

Lubelskie dworce do modernizacji i przekazania

jar, Rynek Kolejowy 25 maja 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5