Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Podkarpacka Komunikacja Samochodowa kupiła nowe autobusy

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
02-06-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Podkarpacka Komunikacja Samochodowa kupiła nowe autobusy
fot. fb PKS w Rzeszowie
Podkarpacka Komunikacja Samochodowa zakupiła trzy nowe autobusy niskopodłogowe o długości od 7,5 do 8,6 metra. W postępowaniu wystartowały dwie firmy, ale zwycięska okazała się oferta firmy Busimport Pl. Nowe pojazdy mają dotrzeć na podkarpacie w ciągu 10 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Związek gmin Podkarpacka Komunikacja Samochodowa prowadził przetarg na dostawy trzech autobusów niskopodłogowych, o długości w przedziale od 7,5 do 8,6 metra. Pojazdy miały być nowe, a czas na ich dostawę określono na 10 miesięcy licząc od dnia podpisania umowy. W postępowaniu wystartowały dwie firmy, a więc Busimport Pl, a także Autosan. Pierwsza firma wyceniła dostawy na niewiele ponad 2,8 miliona złotych, natomiast Autosan chciał dostarczyć trzy autobusy za około 3,9 miliona złotych.

Zamawiający rozstrzygnął właśnie wspomniane postępowanie i wybrał zwycięską ofertę. Nowe autobusy dostarczy Busimport Pl. Podkarpacka Komunikacja Samochodowa to zrzeszenie podkarpackich gmin, które organizują lokalny transport publiczny i są właścicielami PKS Rzeszów.

Jakie autobusy nabył związek?

Zamawiający wymagał dostarczenia autobusów miejskich, spełniających normę emisji Euro VI, o długości około 8 metrów. Pojazdy miały być nowe i miały zabierać na pokład co najmniej 45 pasażerów, z czego 19 na miejscach siedzących. Moc silnika określono na minimum 130 kW. W autobusach ma znaleźć się klimatyzacja oraz ogrzewanie.

Autobusy muszą być też wyposażone w system przyklęku, a także w pełną lub półpełną wydzieloną kabinę kierowcy. Pojazdy w pełni niskopodłogowe, wyposażone w system informacji pasażerskiej czy monitoring.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5