Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Początek budowy Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
14-08-2019
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Początek budowy Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej
fot. SKM Szczecin
Według informacji PKP PLK wykonawca prac torowych w ramach projektu budowy Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej rozpocznie roboty we wrześniu. Ekipy pojawią się na linii 406 na odcinku Skolwin – Police oraz na linii 273. Tam zacznie się modernizacja stacji Gryfino.

Prace powinny się zacząć w kwietniu, ale ruszą w przyszłym miesiącu. W sumie do modernizacji lub przebudowy są prawie 24 km linii i 40 przystanków.

Partnerski projekt budowy Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej łączy samorządy ze Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego i PKP PKL. Projekt szczecińskiej SKM-ki zakłada połączenie transportem kolejowym Szczecina, Polic, Gryfina, Stargardu i lotniska w Goleniowie (schemat można znaleźć tutaj).

Dzięki współpracy i wsparciu dofinansowaniem z Unii Europejskiej za ponad 741 mln złotych powstanie nowoczesny system transportu publicznego łączący stolicę województwa zachodniopomorskiego z gminami ościennymi wraz z siecią stacji węzłowych, parkingów rowerowych i samochodowych.

Jak informują przedstawiciele PKP PLK, kończą się właśnie prace projektowe i postępowania związane z uzyskaniem pozwoleń na budowę. Według planów inwestora roboty na odcinku Skolwin – Police ruszą we wrześniu. W tym samym czasie mają się także rozpocząć prace przy modernizacji stacji kolejowej w Gryfinie.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5