Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Pociągi do Balic pojadą dopiero w połowie września

Dalej Wstecz
Autor:

Dominik Lebda

Data publikacji:
2015-08-28 07:54
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Pociągi do Balic pojadą dopiero w połowie września
fot. PLKKolej na lotnisko
Dopiero 15 września zostanie uruchomione połączenia kolejowe do stacji Kraków Balice. Pierwotnie pociągi KMŁ do podkrakowkiego lotniska miały dotrzeć już 1 września.

Koleje Małopolskie oraz PKP Polskie Linie Kolejowe potwierdziły, że 15 września br. zostaną uruchomione połączenia kolejowe ze stacji Wieliczka Rynek-Kopalnia oraz Kraków Główny do stacji Kraków Balice. Pasażerowie za przejazd z Krakowa Głównego pod port lotniczy zapłacą 8 zł.

– Pociągi z Krakowa do Portu Lotniczego ruszą w pełnym zakresie 15 września, tak ustaliły wspólnie PKP Polskie Linie Kolejowe SA. oraz przewoźnik, Koleje Małopolskie. Do tego czasu wykonawca zakończy prace, przeprowadzone zostaną testy i odbiory. Opóźnienie w uruchomieniu trasy jest spowodowane spowolnieniem prac przez wykonawcę na ostatnim etapie inwestycji – poinformowały PKP Polskie Linie Kolejowe.

– PLK na podstawie oceny postępu prac wykonawcy w ostatnich dniach zarówno przy torach, jak i przy urządzeniach sterowania ruchem, z uwzględnieniem czasu niezbędnego na wykonanie testów, uznały termin 15 września za możliwy do uruchomienia pełnej eksploatacji linii. Taki zakres uruchomienia pociągów – według pełnego rozkładu jazdy, zgodnie z przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa, był oczekiwany i odpowiada przewoźnikowi. Od połowy września na trasie Kraków Główny – Port Lotniczy pociągi będą najlepszym, wygodnym i szybkim rodzajem transportu. Gdy otwarty będzie terminal lotniska, kolej zapewni kompleksową obsługę pasażerom obu środków transportu – przekazał zarządca infrastruktury.

– Możliwość wstępnej eksploatacji linii i prowadzenia testów oraz pilotażowych jazd pociągów powinna być możliwa już na początku września. PLK maksymalnie angażują służby techniczne, by proces odbiorów poszczególnych elementów inwestycji przebiegał bez zakłóceń – informują PKP PLK.

Więcej na ten temat przeczytacie w serwisie Rynek Kolejowy.Zapraszamy na IV Kongres Transportu Publicznego, który odbędzie się w Warszawie w dniach 19-20 października 2015 roku. Wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi mobilność Polaków, technologie służące mobilności oraz kwestie planowania i realizacji celów rozwoju miast.

Więcej informacji o Kongresie znajdziesz tutaj.
Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
UMWŁ: Linia na lotnisko i tunel średnicowy do 2022 r.

Przestrzeń

UMWŁ: Linia na lotnisko i tunel średnicowy do 2022 r.

Kasper Fiszer 05 kwietnia 2016

Połączenie do Balic opóźnione. PLK oskarża wykonawcę

Komunikacja

Połączenie do Balic opóźnione. PLK oskarża wykonawcę

Jakub Madrjas 24 sierpnia 2015

Rusza budowa przystanku kolejowego przy krakowskim lotnisku

Przestrzeń

Rusza budowa przystanku kolejowego przy krakowskim lotnisku

Jakub Dybalski 01 lipca 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5