Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Pobiedziska z węzłami przesiadkowymi

Dalej Wstecz
Data publikacji:
13-02-2017
Ostatnia modyfikacja:
24-03-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Pobiedziska z węzłami przesiadkowymi
fot. Wojciech Czombik, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Gmina Pobiedziska prowadzi teraz przetargi na realizację węzłów przesiadkowych przy dworcach w Biskupicach i Pobiedziskach – Letnisko. Mieszkańcy zyskają m.in. parkingi przesiadkowe. Realizacja węzłów to element projektu Poznańskiej Kolei Metropolitalnej.

Jedno z postępowań, prowadzone w formule projektuj i buduj, dotyczy budowy węzła przesiadkowego przy dworcu w Biskupicach. W rejonie ul. Dworcowej powstaną parkingi przesiadkowe przy Dworcowej na 36 samochodów i 10 rowerów, a także przy Nowej na 32 auta oraz 20 rowery. Przewidziano także wytyczenie ścieżki rowerowej. Postępowanie obejmuje także budowę 590 metrów ulicy Nowej i 190 metrów ulicy Popiela. Termin składania ofert mija 9 marca, a zamówienie powinno zostać zrealizowane do 11 grudnia 2017 r. Koszt realizacji wyceniono na 2,43 mln zł netto.

Drugi przetarg obejmuje podobny węzeł przy dworcu w Biskupicach-Letnisko. Inwestycja obejmuje wytyczenie zatoki przystankowej z wiatą przy Poznańskiej, parkingi przesiadkowe w rejonie Poznańskiej i Kolejowej, oba na 31 samochodów i 11 rowerów. Poza tym przewidziano przebudowę ulic Gajowej i Fabrycznej. Postępowanie również realizowane jest w formule projektuj i buduj. Termin składania ofert mija 10 marca . Zadanie wyceniono na 1,21 mln zł i również powinno zostać przeprowadzone do 11 grudnia 2017 r.

W ramach oddzielnej części procedowany będzie węzeł przesiadkowy przy dworcu w Pobiedziskach. Będzie on obejmował także przebudowę ul. Jagiełły, a także realizację infrastruktury rowerowej. W ramach tego zadania gmina zleca teraz w formule projektuj i buduj modernizację placu Piastowskiego w Jerzykowie, w tym budowę targowiska i organizację przystanków komunikacji publicznej. Termin składania ofert mija 14 marca. Zadanie powinno zostać przeprowadzone do końca października 2017 r.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Wolsztyn z nowym centrum komunikacyjnym

Komunikacja

Wolsztyn z nowym centrum komunikacyjnym

Jakub Rösler 08 września 2021

W Zabrzu powstaną dwa centra przesiadkowe. Wybrano wykonawców

Komunikacja

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Wolsztyn z nowym centrum komunikacyjnym

Komunikacja

Wolsztyn z nowym centrum komunikacyjnym

Jakub Rösler 08 września 2021

W Zabrzu powstaną dwa centra przesiadkowe. Wybrano wykonawców

Komunikacja

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5