Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Pobiedziska z węzłami przesiadkowymi

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-02-13 17:13
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Pobiedziska z węzłami przesiadkowymi
fot. Wojciech Czombik, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Gmina Pobiedziska prowadzi teraz przetargi na realizację węzłów przesiadkowych przy dworcach w Biskupicach i Pobiedziskach – Letnisko. Mieszkańcy zyskają m.in. parkingi przesiadkowe. Realizacja węzłów to element projektu Poznańskiej Kolei Metropolitalnej.

Jedno z postępowań, prowadzone w formule projektuj i buduj, dotyczy budowy węzła przesiadkowego przy dworcu w Biskupicach. W rejonie ul. Dworcowej powstaną parkingi przesiadkowe przy Dworcowej na 36 samochodów i 10 rowerów, a także przy Nowej na 32 auta oraz 20 rowery. Przewidziano także wytyczenie ścieżki rowerowej. Postępowanie obejmuje także budowę 590 metrów ulicy Nowej i 190 metrów ulicy Popiela. Termin składania ofert mija 9 marca, a zamówienie powinno zostać zrealizowane do 11 grudnia 2017 r. Koszt realizacji wyceniono na 2,43 mln zł netto.

Drugi przetarg obejmuje podobny węzeł przy dworcu w Biskupicach-Letnisko. Inwestycja obejmuje wytyczenie zatoki przystankowej z wiatą przy Poznańskiej, parkingi przesiadkowe w rejonie Poznańskiej i Kolejowej, oba na 31 samochodów i 11 rowerów. Poza tym przewidziano przebudowę ulic Gajowej i Fabrycznej. Postępowanie również realizowane jest w formule projektuj i buduj. Termin składania ofert mija 10 marca . Zadanie wyceniono na 1,21 mln zł i również powinno zostać przeprowadzone do 11 grudnia 2017 r.

W ramach oddzielnej części procedowany będzie węzeł przesiadkowy przy dworcu w Pobiedziskach. Będzie on obejmował także przebudowę ul. Jagiełły, a także realizację infrastruktury rowerowej. W ramach tego zadania gmina zleca teraz w formule projektuj i buduj modernizację placu Piastowskiego w Jerzykowie, w tym budowę targowiska i organizację przystanków komunikacji publicznej. Termin składania ofert mija 14 marca. Zadanie powinno zostać przeprowadzone do końca października 2017 r.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa ponawia postępowanie na koncepcję Dworca Południowego

Komunikacja

Warszawa ponawia postępowanie na koncepcję Dworca Południowego

Witold Urbanowicz 03 lutego 2017

Katowice: Chcemy, aby ludzie dojeżdżali do centrum komunikacją

Komunikacja

Katowice: Chcemy, aby ludzie dojeżdżali do centrum komunikacją

Leonard Dolecki 09 listopada 2016

Dworce dla każdego, czyli dla kogo?

Przestrzeń

Dworce dla każdego, czyli dla kogo?

Witold Urbanowicz 08 listopada 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5