Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Pobiedziska z pomysłem na węzeł: bazar wzmocni komunikację

Dalej Wstecz
Data publikacji:
03-11-2016
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Pobiedziska z pomysłem na węzeł: bazar wzmocni komunikację
Plac Piastowski - projekt
Gmina Pobiedziska prowadzi w tej chwili przetarg na modernizację placu Piastowskiego w Jerzykowie. W ramach inwestycji, wchodzącej w skład projektu, którego celem jest stworzenie węzłów przesiadkowych, powstanie plac targowy. Jak przekonuje gmina, zmodernizowana infrastruktura wpłynie na wzrost zatrudnienia, a tym samym zachęci do korzystania z transportu publicznego.

Pobiedziska prowadzą teraz przetarg, którego przedmiotem jest modernizacja placu Piastowskiego w Jerzykowie w ramach budowy zintegrowanego węzła przesiadkowego przy dworcu kolejowym w Biskupicach, w tym organizacji przystanków komunikacji publicznej. Zamówienie ma zostać zrealizowane w formule zaprojektuj i wybuduj.

Modernizacja placu Piastowskiego objąć ma utwardzenie placu targowego, sieci kanalizacji deszczowej pod placem targowym i oświetlenie placu targowego. Jak informują Pobiedziska, zaprojektowanie i realizacja modernizacji placu Piastowskiego, którego elementem jest budowa targowiska w Jerzykowie, stanowić będzie element infrastruktury zintegrowanego węzła przesiadkowego w Biskupicach. Ułatwi komunikację pieszą pomiędzy zmodernizowanym placem Piastowskim i targowiskiem, a dworcem kolejowym. Jak czytamy w założeniach, zmodernizowana infrastruktura wraz oświetleniem targowiska promować będzie lokalną przedsiębiorczość, handel, wpływając pozytywnie na wzrost zatrudnienia na terenie gminy Pobiedziska, jednocześnie zachęci do korzystania z transportu publicznego.

Termin składania ofert mija 5 grudnia. O wyborze zadecydują cena (60%), długość okresu gwarancji (20%) oraz doświadczenia projektanta i kierownika robót drogowych (20%). Ustalono, że zamówienie zostanie zrealizowane do końca maja 2017 r.

Inwestycja wchodzi w skład większej inwestycji, zakładającej realizację węzłów przesiadkowych w Biskupicach, Pobiedziskach i Pobiedziskach Letnisko wraz z zakupem środków transportu. Obejmuje ona budowę nowych dworców kolejowych w Biskupicach i Pobiedziskach Letnisku, dworca autobusowego, rozbudowę parkingów przy dworcach, budowę podziemnego przejścia na dworzec kolejowy w Pobiedziskach, a także sieć dróg rowerowych na ul. Poznańskiej, Dworcowej i Kazimierza Odnowiciela. Elementem projektu jest też połączenie Pobiedzisk i Biskupic z istniejącą siecią przewozów autobusowych oraz zakup autobusów i stworzenie gminnej komunikacji publicznej. Jedna z linii miałaby połączyć Kostylnicę, Tuczno, Wronczyn, Złotniczki, Pobiedziska z miejscowością Iwno i Kostrzynem. Druga linia przebiegałaby między Biskupicami, Paczkowem i Swarzędzem.

Przez gminę Pobiedziska przebiega linia 353 z Poznania do Gniezna (i dalej w kierunku Inowrocławia, Torunia i Skandawy). W przyszłości przystanki w gminie zostaną włączone w sieć planowanej Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. Węzły przesiadkowe to ważny element przedsięwzięcia. – W ramach ZIT-ów zarezerwowaliśmy 108 mln euro na węzły przesiadkowe. Do 2021 r. powstanie około 50 takich węzłów – zapowiada Maciej Musiał, dyrektor Stowarzyszenia Metropolia Poznań. To będzie ważny element modelu organizacji komunikacji. – Gminy zobowiązały się do przeorientowania transportu lokalnego, by dowoził do pociągów, dzięki czemu nie będą one jeździły puste. Ważne są jednak odpowiednie standardy węzłów przesiadkowych – podkreśla Musiał.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przestrzeń

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przemysław Farsewicz 11 lipca 2023

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przestrzeń

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przemysław Farsewicz 11 lipca 2023

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5