Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Mobilność

Pobiedziska fundują sobie bike sharing na… 16 rowerów

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2017-10-10 15:10
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Pobiedziska fundują sobie bike sharing na… 16 rowerów
fot. Wojciech Czombik, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia
Znajdująca się niedaleko Poznania Gmina Pobiedziska rozpisała przetarg na system roweru publicznego w ramach projektu wspierania strategii niskoemisyjnych. To niewielki element inwestycji związanych z węzłami przesiadkowymi i zakupem autobusów, współfinansowany ze środków unijnych.

Zwycięzca przetargu będzie odpowiedzialny za zorganizowanie, wdrożenie systemu, bieżące zarządzanie i eksploatację rowerów, pobieranie opłat za korzystanie z roweru miejskiego, obsługę użytkowników oraz utrzymanie, serwis i obsługę wszystkich urządzeń związanych z funkcjonowaniem systemu. Taryfa opłat za rowery ma być kompatybilna z taryfą opłat w poznańskim ZTM. W Poznaniu systemem roweru publicznego zarządza Nextbike.

System ma się składać z trzech stacji, przy budowanych węzłach przesiadkowych –Zintegrowany Węzeł Przesiadkowy Pobiedziska, Zintegrowany Węzeł Przesiadkowy Pobiedziska Letnisko oraz Zintegrowany Węzeł Przesiadkowy Biskupice. W pierwszej z wymienionych powinno się znaleźć 12 stojaków rowerowych, a w dwóch pozostałych o połowę mniej. Rowerów w użyciu ma być jednak zaledwie 16.

Na oferty czekają w Pobiedziskach do 16 listopada. Choć system jest niewielki, to wymagania wobec oferentów jeśli chodzi o doświadczenie są dość spore. Muszą oni wykazać się w ciągu ostatnich trzech lat stworzeniem co najmniej dwóch systemów rowerowych, a to oznacza, że w Polsce są na dobrą sprawę dwie firmy (Nextbike i BikeU), które mogą wystartować w tym przetargu. O wyborze zwycięskiej oferty w 60 proc. zdecyduje cena, a w 40 proc. warunki gwarancji.

Umowa przewiduje, że system będzie funkcjonował przez trzy kolejne sezony od początku marca do końca listopada, z ewentualną możliwością wydłużenia tych okresów o miesiąc.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Stacje Nextbike na stacjach Orlenu

Komunikacja

Stacje Nextbike na stacjach Orlenu

jd/inf. pras. 21 września 2017

Tychy. Pierwsze publiczne rowery cargo na Górnym Śląsku

Komunikacja

Tychy. Pierwsze publiczne rowery cargo na Górnym Śląsku

jd/inf. pras. 19 września 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5