Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Płońsk wybrał dostawcę elektrobusa. Nowy przetarg na autobus spalinowy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-09-09 12:20
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Płońsk wybrał dostawcę elektrobusa. Nowy przetarg na autobus spalinowy
fot. Automet
Płońsk częściowo rozstrzygnął ponowiony przetargu na zakup dwóch autobusów o długości do ośmiu metrów, w tym jednego pojazdu elektrycznego i jednego spalinowego. To część większego projektu, który ma zmienić mobilność w mieście.

Przedmiotem zamówienia jest zakup dwóch niskowejściowych autobusów klasy mini – jednego o napędzie elektrycznym, jednego o napędzie spalinowym. Zamówienie jest podzielone na dwie części, w zależności od typu pojazdu. Więcej o zamówieniu pisaliśmy przy pierwszym przetargu.

Termin składania ofert minął pod koniec lipca. W części dot. pojazdu elektrycznego wystartowała jedynie firma Automet Group z oferta na kwotę 1,364 mln zł przy budżecie określonym na 947,1 tys. zł. Wykonawca oferuje pojazd o zasięgu 170 km z 13 miejscami siedzącymi. Pojazd spalinowy chce dostarczyć Busimport Pl z ofertą na kwotę 941,9 tys. zł przy budżecie określonym na 485,9 tys. zł. Wykonawca zaproponował pojazd z 21 miejscami siedzącymi, o średnim zużyciu paliwa wynoszącym 26,42 l /100 km.

Kilka dni temu miasto rozstrzygnęło przetarg w części dotyczącej pojazdu elektrycznego i zaakceptowało ofertę firmy Automet. Miasto unieważniło za to część przetargu dot. pojazdu spalinowego i rozpisało właśnie nowe postępowanie. Termin składania ofert mija 12 października. Oferowany pojazd nie może być prototypem. Zamawiający wymaga daty produkcji autobusu na przełomie IV kwartał 2020 – I kwartał 2021 r. O wyborze zdecydują cena (60%), gwarancja (20%) oraz parametry techniczne (20%). Na dostawy przeznaczono dziewięć miesięcy.

Zakup pojazdów to część projektu unijnego wartego 65,3 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wynosi 55,7 mln zł. Przedsięwzięcie obejmuje budowę blisko 2-kilometrowej obwodnicy zachodniej z mostem przez Płonkę, budowę ok. 560-metrowej obwodnicy wewnętrznej centrum, budowę ciągów pieszo-rowerowych, osiem wiat autobusowych, 50 stojaków rowerowych, trzy parkingi przesiadkowe P+R oraz wdrożenie systemów ITS.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Toruń zawarł umowę z Solarisem na autobusy

Komunikacja

Toruń zawarł umowę z Solarisem na autobusy

Redakcja 08 września 2020

Szczecin: SPPK kupuje cztery hybrydy

Komunikacja

Szczecin: SPPK kupuje cztery hybrydy

Witold Urbanowicz 08 września 2020

Bratysława: Nowe Solarisy połączą dworzec i lotnisko

Komunikacja

Bratysława: Nowe Solarisy połączą dworzec i lotnisko

Rafał Dybiński 03 września 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5