Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Płońsk wybrał dostawcę autobusu spalinowego

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-10-29 17:27
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Płońsk wybrał dostawcę autobusu spalinowego
fot. Busimport
Po wyborze dostawcy elektrobusu Płońskowi udało się też wybrać wykonawcę przetargu na dostawę autobusu spalinowego klasy mini. Na dostawy przeznaczono 9 miesięcy.

We wrześniu Płońsk wybrał dostawcę pojazdu elektrycznego. Wygrała firma Automet Group z ofertą na kwotę 1,364 mln zł.

Teraz miasto rozstrzygnęło postępowanie dot. niskowejściowego pojazdu spalinowego klasy mini. Długość pojazdu określono na 6,5-8,35 m, a pojemność określono na 45 osób. Minimalna liczba drzwi to jedna para. Wymagany jest silnik spalinowy o mocy 130 kW. Pojazd ma być wyposażony w ogranicznik prędkości do 80 km/h.

O zamówienie ubiegały się dwie firmy – Creobus i Busimport Pl. Wygrała ta druga firma, oferując dostawy za 772,4 tys. zł. Miasto musiało zwiększyć środki, gdyż zakładany budżet wynosił 485,9 tys. zł. W pojeździe znajdzie się 21 miejsc siedzących, a średnie zużycie paliwa określono na 26,42 l/100 km.

Zamawiający wymaga daty produkcji autobusu na przełomie IV kwartał 2020 – I kwartał 2021 r. Na dostawy przeznaczono dziewięć miesięcy.

Zakup pojazdów to część projektu unijnego wartego 65,3 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wynosi 55,7 mln zł. Przedsięwzięcie obejmuje budowę blisko 2-kilometrowej obwodnicy zachodniej z mostem przez Płonkę, budowę ok. 560-metrowej obwodnicy wewnętrznej centrum, budowę ciągów pieszo-rowerowych, osiem wiat autobusowych, 50 stojaków rowerowych, trzy parkingi przesiadkowe P+R oraz wdrożenie systemów ITS.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
ZUE zaskarża olsztyński przetarg tramwajowy do sądu

Prawo & Finanse

ZUE zaskarża olsztyński przetarg tramwajowy do sądu

Przemysław Farsewicz 29 października 2020

Łódź w pandemii: Mniej pasażerów, pojemniejszy tabor

Komunikacja

Łódź w pandemii: Mniej pasażerów, pojemniejszy tabor

Kasper Fiszer 29 października 2020

Łódź: MPK zamawia kolejne minibusy Isuzu

Komunikacja

Łódź: MPK zamawia kolejne minibusy Isuzu

Roman Czubiński 17 stycznia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5