Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Płońsk na zakupach: elektrobus i autobus spalinowy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-04-20 14:47
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Płońsk na zakupach: elektrobus i autobus spalinowy
fot. WU
Płońsk rozpisał przetarg na zakup dwóch autobusów o długości do ośmiu metrów, w tym jednego pojazdu elektrycznego. To część większego projektu, który ma zmienić mobilność w mieście.

Przedmiotem zamówienia jest zakup dwóch niskowejściowych autobusów klasy mini – jednego o napędzie elektrycznym, jednego o napędzie spalinowym. Zamówienie jest podzielone na dwie części, w zależności od typu pojazdu.

Długość autobusu elektrycznego określono na 6,5-8 m, a szerokość na 2,15-2,45 m. Minimalna liczba miejsc wynosi 22, w tym 13 siedzących. Preferowany jest pojazd z całkowicie niską podłogą. W pojeździe powinny być co najmniej jedne drzwi dwuskrzydłowe. Wymagane są silnik będą silniki elektryczne o mocy znamionowej wynoszącej 80 kW oraz ogranicznik prędkości do 70 km/h, baterie litowo-jonowe High Power z zasięgiem 150-200 km z ładowaniem plug-in. Pojazdy powinny być klimatyzowane i ogrzewane. Wyposażenie obejmuje tablice informacyjne LCD i LED, system zapowiadania przystanków, system zliczania pasażerów, kasowniki, biletomat, router do wi-fi, porty USB do ładowania urządzeń mobilnych.

Długość pojazdu spalinowego określono na 6,5-8 m, a szerokość na 2,05-2,5 m. Pojazd powinien pomieścić min. 45 podróżnych, w tym 15 na miejscach siedzących. Dopuszczone układy drzwi to 2-2-0, 1-2-0 bądź 2-0-2. Pojazd powinien posiadać niską podłogę z dopuszczeniem stopni za drzwiami środkowymi. Wymagany jest silnik o minimalnej mocy 130 kW. Pojazdy powinny być ogrzewane i klimatyzowane. Wyposażenie obejmuje tablice informacyjne LCD i LED, system zapowiadania przystanków, system zliczania pasażerów, kasowniki, biletomat, router do wi-fi, porty USB do ładowania urządzeń mobilnych.

Termin składania ofert mija 1 czerwca. Zamawiający nie określił warunków udziału pod względem zdolności technicznej. W części dot. pojazdu elektrycznego o wyborze decydują cena (60%), zasięg (10%), miejsca siedzące (10%), gwarancja (20%).Natomiast w części dot. pojazdu spalinowego kryteria wyboru to cena (60%), średnie zużycie paliwa (10%), miejsca siedzące (10%) oraz gwarancja (20%). Na realizację zamówienia przeznaczono dziewięć miesięcy.

Zakup pojazdów to część projektu unijnego wartego 65,3 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wynosi 55,7 mln zł. Przedsięwzięcie obejmuje budowę blisko 2-kilometrowej obwodnicy zachodniej z mostem przez Płonkę, budowę ok. 560-metrowej obwodnicy wewnętrznej centrum, budowę ciągów pieszo-rowerowych, osiem wiat autobusowych, 50 stojaków rowerowych, trzy parkingi przesiadkowe P+R oraz wdrożenie systemów ITS.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Słupsk znów kupuje pięć autobusów

Przestrzeń

Słupsk znów kupuje pięć autobusów

Witold Urbanowicz 20 kwietnia 2020

PKM Katowice częściowo rozstrzygają przetarg na elektrobusy

Komunikacja

PKM Katowice częściowo rozstrzygają przetarg na elektrobusy

Witold Urbanowicz 17 kwietnia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5