Partner serwisu
Przestrzeń

PLK SA wybudują nowy parking przy stacji kolejowej w Gryficach

Dalej Wstecz
Autor:

PKP PLK

Data publikacji:
11-05-2024
Ostatnia modyfikacja:
10-05-2024
Źródło:
inf. pras. PKP PLK

Podziel się ze znajomymi:

Mieszkańcy Gryfic zyskają lepsze możliwości codziennych dojazdów m.in. w stronę Szczecina, Goleniowa, Koszalina i Kołobrzegu. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na budowę parkingu w sąsiedztwie stacji kolejowej, który umożliwi wygodne łączenie podróży autem i koleją. Inwestycja zrealizowana będzie w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 – 2025”.

PKP PLK wybudują nowy parking, na terenie bezpośrednio sąsiadującym ze stacją kolejową w Gryficach, który zapewni mieszkańcom wygodne przesiadki do pociągów. Parking przy ul. Dworcowej będzie posiadał 60 miejsc postojowych, w tym cztery stanowiska dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Przewidziano również dodatkową przestrzeń do parkowania rowerów. Pomiędzy parkingiem a peronami powstanie wygodny ciąg komunikacyjny. Całość zostanie oświetlona latarniami działającymi w energooszczędnej technologii LED.

Inwestycja w ramach rządowego programu o wartości 860 tys. zł. netto, będzie prowadzona w systemie „projektuj i buduj”. Wykonawcą prac będzie firma EL-IN w Skierniewicach. Zakończenie prac planowane jest do końca marca 2025 r. Po zakończeniu inwestycji PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przekażą parking Gminie Gryfice, która będzie odpowiedzialna za jego zarządzanie i utrzymanie.

PKP Polskie Linie Kolejowe w ramach Programu Przystankowego budują nowe parkingi również w 7 innych lokalizacjach w województwie zachodniopomorskim:
  • Parking w sąsiedztwie przystanku osobowego Koszalin Wschodni przy ul. Na Skwierzynkę. Będzie posiadał 30 stanowisk postojowych, w tym 2 stanowiska dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.
  • Parking w sąsiedztwie przystanku osobowego Koszalin Politechnika przy ul. Na Skarpie. Będzie posiadał 60 stanowisk postojowych, w tym 3 stanowiska dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.
  • Parking w sąsiedztwie przystanku osobowego Kołobrzeg Wschodni przy ul. Tarnowskiego. Będzie posiadał 70 stanowisk postojowych, w tym 3 stanowiska dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.
  • Parkingi w sąsiedztwie przystanku osobowego Świdwin Zamek przy ul. Szczecińskiej i ul. Poznańskiej. Będą posiadały łącznie 14 stanowisk postojowych, w tym 2 stanowiska dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.
  • Parkingi w sąsiedztwie przystanku osobowego Recz Pomorski od strony ul. Kolejowej. Będą posiadały łącznie 16 stanowisk postojowych, w tym 2 stanowiska dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.
  • Parking w sąsiedztwie przystanku osobowego Radziszewo przy ul. Topolowej. Będzie posiadał 6 stanowisk postojowych, w tym 1 stanowisko dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.
  • Parkingi w sąsiedztwie stacji Złocieniec przy ul. Dworcowej. Będą posiadały łącznie 32 stanowiska postojowe, w tym 3 stanowiska dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5