Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

PLK przedstawia pomysły na zakończenie budowy szczecińskiej kolei miejskiej

Dalej Wstecz
Autor:

Michał Szymajda

Data publikacji:
2021-06-02 16:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Transport Publiczny

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PLK przedstawia pomysły na zakończenie budowy szczecińskiej kolei miejskiej
Fot. WUZachodniopomorski Impuls
Prezes PKP Polskich Linii Kolejowych poinformował zachodniopomorskich parlamentarzystów i miasto Szczecin o tym, jak będą wyglądać kolejne kroki zarządcy infrastruktury w celu zakończenia realizacji projektu SKM Szczecin bez groźny zwrotu unijnej dotacji na nią.

– Mamy na ten moment dwa scenariusze. Pierwszy jest taki, że wykonawca otrzyma w czerwcu środki finansowe i wchodzi na plac budowy. Drugi wariant: jeśli wykonawca nie rozpocznie robót, rozpoczynamy działania kontraktowe i wchodzimy, pewnie na przełomie roku, z wykonawcą zastępczym. W obu przypadkach zakładamy, że zdążymy wykonać prace (przy SKM – dop. red) i nie będzie potrzeby zwracania środków unijnych – powiedział Ireneusz Merchel, prezes PKP PLK, w wypowiedzi dla Radia Szczecin.

Drugi scenariusz byłby jednak dziwny, bowiem, jak zaznaczył sam prezes, a co jest zgodne z prawdą, niefortunny wykonawca inwestycji, którym jest Trakcja ma zostać dokapitalizowana przez PKP PLK. Na to wyraziło już zgodę Ministerstwo Infrastruktury, poinformowała tez o tym sama Trakcja.

– Z kolei Piotr Krzystek, prezydent Szczecina, podkreślił w Radio, że zgodnie z obietnicami PKP PLK, prace mają być możliwe do zrealizowania w 24 miesiące. – PKP Polskie Linie Kolejowe mają stworzyć program naprawczy dla projektu Szczecińskiej Kolei – poinformował prezydent.

– Nie ma groźby zwrotu ponad 500 milionów złotych unijnej dotacji na Szczecińską Kolej Metropolitalną - poinformował w środę podczas posiedzenia Zachodniopomorskiego Zespołu Parlamentarnego – prezes PKP PLK Ireneusz Merchel.

Więcej na temat bardzo opóźnionej inwestycji piszemy tutaj.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5