Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Pleszew: Mniej samochodów na rynku w weekendy

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2021-07-12 10:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UMiG Pleszew

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Pleszew: Mniej samochodów na rynku w weekendy
fot. UMiG Pleszew
Władze Pleszewa wykonały kolejny krok w celu zmniejszenia natężenia ruchu w centrum i poprawy funkcji rekreacyjnych miasta. Przez cały sezon letni rynek będzie częściowo zamykany dla ruchu samochodowego w soboty i niedziele.

Ograniczenie ruchu samochodowego w centrum Pleszewa wpisuje się w szereg działań proekologicznych podejmowanych przez Pleszew. Wcześniej na liście przedsięwzięć znajdowały się budowa ścieżek rowerowych w mieście, wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań w komunikacji miejskiej (małe busy kursujące po mieście co 40 minut), a teraz częściowe zamknięcie rynku, za którym zresztą postulowali mieszkańcy. – Po analizie podjęliśmy decyzję, że na początek spróbujemy zamknąć tę przestrzeń w czasie letnich weekendów. Aby nie zaszkodzić usługom i handlowi, zmiana organizacji ruchu następuje o godz. 14 w soboty i trwa do 6.00 w poniedziałki. W tym czasie przejezdne są dwie pierzeje: południowa i zachodnia, a dwie pozostałe oddajemy wyłącznie do dyspozycji pieszych – tłumaczy burmistrz Arkadiusz Ptak.

Nowe rozwiązanie doskonale przyjęli mieszańcy. Chwalili je sobie przede wszystkim goście ogródków letnich oraz miłośnicy spacerów. Pleszewianie podkreślali, że bezpieczniej zrobiło się również pod kątem najmłodszych, którzy mogą poruszać się teraz z większą swobodą. Nie bez znaczenia jest to dla organizacji koncertów, jakie w okresie wakacji niemal co tydzień odbywają się w okolicach ratusza.

Władze miasta już niebawem planują wprowadzić kolejne zmiany w centrum, by przestrzeń ta służyła pieszym, np. strefę zamieszkania, która obejmie także uliczki przy runku.


Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5