Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Plany Metra na 2017 r.: 25 wagonów do naprawy, modernizacje taboru

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-02-14 11:02
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Plany Metra na 2017 r.: 25 wagonów do naprawy, modernizacje taboru
fot. WU
Rok 2017 r. upłynie pod znakiem modernizacji taboru pasażerskiego warszawskiego metra, a także prac związanych z taborem pomocniczym. Kontynuowane będą naprawy główne pociągi Metropolis ’98. Do Mińska Mazowieckiego pojadą też pierwsze pociągi rosyjskie serii 81.

Pisaliśmy niedawno o tegorocznych planach Metra Warszawskiego związanych z infrastrukturą. Spółka zamierza przeprowadzić także szereg działań z modernizacją taboru. Spora część będzie dotyczyła pojazdów pomocniczych. W tym roku przewoźnik zamierza wyposażyć sześć pojazdów – pięć wózków motorowych typu DS i jedną lokomotywę spalinową CZ LOKO – w jednolite tachografy. Ponadto siedem pojazdów pomocniczych (5 wózków motorowych typu DS i dwie lokomotywy spalinowe typu 418D) zostanie wyposażonych w pomocniczy system gaszeniowy FOGTEC i system smarowania obrzeży kół.

W zakresie taboru pasażerskiego zaplanowano montaż klimatyzatorów w kabinach maszynisty w pociągach Metropolis ‘98B. W tym roku prace obejmą sześć składów, a w kolejnym – 12 pociągów. Kontynuowane będą działania z 2015 r. w zakresie modernizacji elektrozaworu wału i napędu stycznika pojazdów serii 81. W tym roku modernizacją zostanie objętych siedem składów. Ponadto kontynuowane będą prace z zeszłego roku związane z modernizacją odluźniacza cylindra hamulca postojowego w Metropolisach. W tym roku modernizacji podlegać będzie 10 składów, a w przyszłym – osiem pojazdów.

Metro Warszawskie będzie kontynuować w tym roku konieczne naprawy główne pociągów. Zostanie do niej skierowane pięć sześciowagonowych składów typu Metropolis ‘98B. Usługę wykonuje firma ZNTK Mińsk Mazowiecki. Do niej w tym roku trafić ma też pierwszych 20 wagonów rosyjskich serii 81. W sumie, jak pisaliśmy, do 2019 r. naprawę główną przejdą 64 wagony rosyjskie. Pociągi wracają po naprawie w nowych barwach.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5