Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

PKT Gdynia dokupuje trolejbus Solarisa

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2015-10-07 16:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PKT Gdynia dokupuje trolejbus Solarisa
fot. Tomasz Stodolski
Gdyński przewoźnik trolejbusowy bez przetargu, w ramach zamówienia uzupełniającego, kupuje dodatkowy pojazd. Zgodnie z porozumieniem Solaris dostarczy 12-metrowe Trollino 12M.

PKT Gdynia w drodze negocjacji postanowiło zlecić Solarisowi dostarczenie kolejnego trolejbusu. To zlecenie uzupełniające do umowy z 17 lipca 2015 r. na dostawę dwóch nowych 12-metrowych trolejbusów zasilaniem alternatywnym opartym na bateriach litowo-jonowych. Możliwość udzielenia takiego zamówienia dodatkowe przewiduje prawo zamówień publicznych, które wyznacza termin trzech lat od udzielenia zamówienia podstawowego.

Producent ma dostarczyć 12-metrowy pojazd Trollino 12M. Jego minimalna pojemność to 75 pasażerów. Jak uzasadnia przewoźnik, wraz z dostawą dwóch trolejbusów spółka została wyposażona w niezbędny sprzęt diagnostyczny, m.in. urządzenia do badania ciśnienia w obwodach pneumatycznych pojazdu, specjalistyczne oprogramowanie do diagnostyki i diagnozy usterek czy oprogramowanie służące do pełnej indykacji wartości elektrycznych na pojeździe. PKT posiada też dedykowany sprzęt naprawczy, a Solaris udzielił autoryzacji warsztatowej w zakresie obsługi i napraw. To w sposób znaczący obniża koszty eksploatacji przy zwiększeniu dostawy o pojazd tego samego producenta.Zapraszamy na IV Kongres Transportu Publicznego, który odbędzie się w Warszawie w dniach 19-20 października 2015 roku. Wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi mobilność Polaków, technologie służące mobilności oraz kwestie planowania i realizacji celów rozwoju miast.

Więcej informacji o Kongresie znajdziesz tutaj.
Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Solaris: Dziś Tramino dla Olsztyna, jutro dla Lipska

Komunikacja

Solaris: Dziś Tramino dla Olsztyna, jutro dla Lipska

Roman Czubiński 22 września 2015

Solaris dostarczy kolejne trolejbusy do Gdyni

Komunikacja

Solaris dostarczy kolejne trolejbusy do Gdyni

Witold Urbanowicz 16 lipca 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5