Partnerzy serwisu:
Komunikacja

PKS Zduńska Wola zawiesza szereg połączeń regionalnych

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
25-04-2019
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
PKS Zduńska Wola zawiesza szereg połączeń regionalnych
fot. Kasper FiszerDworzec autobusoiwy w Zduńskiej Woli
Coraz mniej kursów znajdziemy w rozkładzie autobusów regionalnych w województwie łódzkim. Duże cięcia przeprowadził niedawno PKS Łódź, sporo połączeń zlikwidowało zaś w kwietniu Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej ze Zduńskiej Woli. Przewoźnik ogranicza kursy nawet na trasie do Łodzi biegnącej wzdłuż remontowanej linii kolejowej, na której większość kursów została zastąpiona autobusami.

Mimo wstępnych zapowiedzi wprowadzenia zmian w prawie, które miałyby poprawić sytuację przewoźników autobusowych, nie zmienia się póki co ogólny trend dotyczący likwidacji połączeń regionalnych. W kwietniu tego roku w życie weszły kolejne duże zmiany w funkcjonowaniu linii komunikacyjnych w regionie łódzkim. Po PKS Łódź, który zdecydował się zawiesić funkcjonowanie tras m.in. do Tuszyna czy Brzezin, cięcia w swoim rozkładzie jazdy wprowadza PKS Zduńska Wola.

Ograniczenia oferty wprowadzane regularnie – mniej więcej co kwartał

Z rozkładu jazdy wypadły kursy na linii z Łodzi do Zduńskiej Woli (i to w czasie, gdy na równoległej linii kolejowej toczą się prace modernizacyjne, w wyniku których większość pociągów została zastąpiona na części trasy komunikacją autobusową!) i do Zelowa (po jednej parze), z Zelowa do Łasku (1 kurs), ze Zduńskiej Woli do Łasku (1 para; również wzduż rozkopanej linii kolejowej nr 14) oraz ze Zduńskiej Woli do Szadku i z powrotem (łącznie osiem kursów) i do Zygr przez Szadek (jeden kurs). Dodatkowo ograniczono termin funkcjonowania kolejnego kursu wykonywanego w relacji Szadek – Zduńska Wola.

Zduńskowolski PKS w ostatnim czasie wprowadza podobne pakiety ograniczeń co kilka miesięcy. W styczniu do piątków i niedziel ograniczono funkcjonowanie wybranych połączeń na trasach Łódź – Łask i Łódź – Częstochowa (wówczas przewoźnik nie odpowiedział na nasze pytania dotyczące przyczyn odwołania kursów i planów dotyczących kolejnych zmian w rozkładzie jazdy). W listopadzie 2018 r. zlikwidowano zaś wybrane kursy na linii Zduńska Wola – Szadek (na której oferta została ograniczona ponownie w tym miesiącu).

Maleje frekwencja – „ekonomii się nie przeskoczy”

Zawieszono wówczas także funkcjonowanie niektórych kursów Zduńska Wola – Łask. W tym samym miesiącu PKS podniósł też ceny biletów na swoich liniach, aczkolwiek należy zaznaczyć, że podwyżka nie była drastyczna – podróż z biletem jednorazowym stała się droższa przeciętnie o kilkadziesiąt groszy. Nieco wcześniej zmieniły się także ceny biletów miesięcznych na linii „S” (Zduńska Wola – Łask).

Jak poinformował portal naszemiasto.pl, powodem kwietniowych ograniczeń w rozkładzie jazdy ma być niska frekwencja. – Kiedyś wiozłem z Szadku trzy autobusy do Wojsławic, a teraz połowę. Ekonomii się nie przeskoczy – mówi cytowany przez serwis prezes PKS Zduńska Wola Mieczysław Piekarski.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5