Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

PKS w Bielsku-Białej zapowiada zakup 26 autobusów na CNG

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-03-01 12:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PKS w Bielsku-Białej zapowiada zakup 26 autobusów na CNG
fot. Solaris
Bielsko-bialski PKS wysłał ogłoszenie informacyjne o planowanym przetargu na zakup 26 autobusów miejskich klasy maxi, napędzanych CNG. Pojazdy, które mają zostać dostarczone w terminie do 15 miesięcy, będą obsługiwać linie komunikacji zbiorowej w powiecie bielskim.

PKS w Bielsku-Białej z siedzibą w Czechowicach-Dziedzicach zapowiada zakup 26 nowych, miejskich autobusów niskopodłogowych. Jak określa zamawiający, autobusy typu maxi mają pomielić co najmniej 80 pasażerów, w tym co najmniej 30 na miejscach siedzących. Pojazdy z niską podłogą mają być pozbawione stopni w strefie między pierwszymi a drugimi drzwiami. Wymagane są drzwi w układzie 2-2-0 bądź 2-2-1. Co ciekawe, pojazdy mają posiadać silniki zasilane CNG, które będą umieszczone za tylną osią.

Zamawiający zakłada, że przetarg ruszy w II połowie kwietnia. Wyprzedzająca informacja, wysłana do europejskiego dziennika zamówień publicznych, ma na celu skrócenie późniejszego terminu składnia ofert. O wyborze zdecydują cena (85%), zużycie paliwa (10%) oraz pojemność skokowa (5%).

Wartość zakupu szacowana jest – w oparciu o wniosek o dofinansowanie unijne – na 26 mln zł netto. Pierwsze 13 autobusów ma przyjechać w terminie do 9 miesięcy od podpisania umowy, a pozostałe – w terminie do 15 miesięcy. Pojazdy będą wykorzystywane do świadczenia usług z zakresu publicznego transportu zbiorowego na terenie powiatu bielskiego.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5