Partnerzy serwisu:
Komunikacja

PKS Sieradz: Współpraca z koleją to dziś konieczność

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
07-01-2018
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
PKS Sieradz: Współpraca z koleją to dziś konieczność
Fot. Kasper FiszerAutobusy na sieradzkim dworcu PKS
Przewoźnicy autobusowi często nie mają szans skutecznie konkurować z koleją o pasażera, bo nie są w stanie zaoferować porównywalnego czasu przejazdu. Szansą dla przedsiębiorstw PKS staje się więc współpraca z przewoźnikami kolejowymi – to główne wnioski płynące z krótkiego wystąpienia prezesa PKS Sieradz dotyczącego wspólnej oferty zbudowanej z ŁKA. Spółka liczy, że partnerstwo przyciągnie do autobusów dodatkowych pasażerów, co przełoży się na zwiększenie zysków i, być może, szansę na uruchomienie nowych połączeń.

Od niespełna miesiąca Łódzka Kolej Aglomeracyjna współpracuje z PKS Sieradz przy organizacji przesiadkowych połączeń z wykorzystaniem linii autobusowych wybiegających z Sieradza m.in. do Wielunia, Złoczewa czy Błaszek. Autobusy sieradzkiego przedsiębiorstwa skierowane zostały na tamtejszy dworzec kolejowy (wcześniej odjeżdżały z położonego w innej części miasta dworca autobusowego), a godziny ich odjazdów dopasowano do przyjazdów pociągów z Łodzi. Pasażerowie mogą liczyć także na zniżkę przy zakupie biletu łączonego na podróż oboma środkami transportu.

Pasażer ocenia środek transportu głównie przez pryzmat czasu podróży

– Na wielu odcinkach, np. z Sieradza do Łodzi, przewoźnik autobusowy po prostu nie jest w stanie konkurować z koleją chociażby czasem przejazdu – ocenia Sławomir Gozdalik, prezes PKS Sieradz. – Dziś podróżny jest zainteresowany przede wszystkim właśnie czasem podróży, a kolej i autobus dzieli przepaść – ocenia. Jego zdaniem komunikowanie różnych środków transportu staje się więc koniecznością. – Po prostu nie można działac oddzielnie – stwierdził.

W przededniu inauguracji współpracy prezes sieradzkiego PKS wyrażał nadzieję, że nowa formuła, w jakiej odbywają się kursy, pozwoli przyciągnąć do autobusów tych, którzy wcześniej w ogóle nie korzystali z komunikacji publicznej. – Myślę, że właśnie taka oferta pozwala na pozostawienie samochodu pod domem – powiedział. – To z kolei pozwoli obu przewoźnikom na zwiększenie zysków dzięki dodatkowym pasażerom – przewidywał.

Docelowo współpraca ma objąć wszystkie kursy

Do Sieradza w ciągu doby dociera ponad 140 autobusów z różnych kierunków. Na razie współraca z ŁKA obejmuje tylko część linii. – Docelowo chcielibyśmy jednak, aby wszystkie nasze autobusy objęte były wspólną ofertą. Chcielibyśmy, by jeden bilet mógł kupić nawet pasażer, który chciałby kontynuować podróż w późniejszym okresie doby, a wcześniej np. załatwić sprawę w Sieradzu w urzędzie czy pójść na zakupy – przedstawiał ambitne plany Sławomir Gozdalik.

Co więcej, sieradzki przewoźnik liczy, że pomysł spotka się z tak dużym zainteresowaniem ze strony podróżnych, że możliwe stanie się uruchamianie dodatkowych połączeń autobusowych. W pierwszym etapie skomunikowano jedynie istniejące już wcześniej kursy. Prezes PKS zachęcał więc do zgłaszania zapotrzebowania na nowe linie gminom. Te z kolei miałyby przekazywać szczegółowe wnioski przewoźnikowi, dzięki czemu ten mógłby dopasować rozkład jazdy do lokalnych uwarunkowań.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przestrzeń

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przemysław Farsewicz 11 lipca 2023

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przestrzeń

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przemysław Farsewicz 11 lipca 2023

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5