Partnerzy serwisu:
Komunikacja

PKS Polonus wszędzie. Współpraca z Ruchem, SkyCash, MDA i Sindbadem

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2018-03-21 16:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PKS Polonus wszędzie. Współpraca z Ruchem, SkyCash, MDA i Sindbadem
fot. Jakub Dybalski
Podczas odbywających się w Nadarzynie III Międzynarodowych Targów Transportu Publicznego PKS Polonus pochwalił się znacznym poszerzeniem grona partnerów, z którymi będzie współpracować w zakresie sprzedaży biletów. Niedługo bilet autokarowy będzie można kupić w… kiosku Ruchu.

– Chcemy dążyć do budowy jednej, wspólnej sieci sprzedaży połączeń autobusowych. Taka sieć współpracujących podmiotów daje szerokie możliwości działającym w jej ramach przewoźnikom i dworcom oraz buduje spójny system informacji pasażerskiej o rozkładach jazdy, cenach i dostępnych miejscach w realizowanych połączeniach autobusowych, również z możliwością wyszukania i zakupu biletów na połączenia z przesiadką, obsługiwane przez rożnych przewoźników – tłumaczy Maciej Acedański, prezes zarządu PKS Polonus.

W związku z tym Polonus już od kilku lat intensywnie promuje swoją platformę sprzedaży biletów – DworzecOnline. Pierwotnie to serwis informacyjny i biletowy stworzony dla dworca autobusowego Warszawa Zachodnia, którym zarządza Polonus. Docelowo ma to być wielofunkcyjna i skupiająca jak najwięcej przewoźników strona, umożliwiająca zakup dowolnych biletów autokarowych.

M.in. dlatego w czerwcu tego roku zostaną połączone platformy sprzedażowe DworzecOnline i Sindbad Eurobus. Sindbad to przewoźnik z 35-letnią historią, 300 autokarami i kursami do 700 miast w Europie. – Zajmujemy się kursami do miast europejskich, dlatego nie ma tu między nami konkurencji – mówił w środę prezes Ryszard Wójcik.

Drugim wzmocnieniem Dworca Online będzie wymiana informacji z MDA, czyli operatorem dworców autobusowych w Krakowie i Nowym Sączu, a także z PKS w Elblągu, który operuje tamtejszym dworcem. Platforma Polonusa będzie sprzedawała bilety, które do tej pory były sprzedawane przez strony tych dworców, a jednocześnie operatorzy będą koordynowali rozkłady jazdy. To duże wzmocnienie, bo tylko przez krakowski dworzec – ulokowany tuż obok tamtejszego dworca PKP – przewija się rocznie 9,3 mln pasażerów, a dziennie sprzedaje się tam 3,4 tys. biletów.

W jaki jeszcze sposób będzie można kupić bilety Polonusa, a także ponad 200 innych przewoźników już dziś zintegrowanych na jego platformie? Np. tradycyjnie w kiosku Ruchu. Przedstawiciele przewoźnika zapowiadają, ze jeszcze w I połowie tego roku taką możliwość zyskają klienci ok. 2 tys. kiosków i salonów prasowych Ruchu.

Kolejną umową, którą pochwalono się w środę jest porozumienie ze SkyCash. W tym wypadku pasązer będzie mógł kupić bilet przez popularną aplikację smartfonową zwykle wykorzystywaną w różnych miastach do kupowania biletów komunikacji miejskiej. Użytkownicy SkyCash zyskają w aplikacji ikonkę „DworzecOnline” już w tym tygodniu.

– Udostępnienie całej oferty przewozowej Dworca Online w aplikacji SkyCash, z której korzysta ok. 2 mln użytkowników, współpraca operacyjna z MDA Kraków i MDA Nowy Sącz, a do tego wspólny rozkład kursów międzynarodowych – oparty na integracji systemów sprzedażowych – z siecią Sindbad czy podjęcie działań zmierzających do uruchomienia sprzedaży w sieci saloników prasowych Ruch, mogą przynieść znacznie lepsze i szybsze efekty sprzedażowe niż uruchamianie nowych tras i połączeń na już bardzo trudnym i konkurencyjnym rynku – twierdzi Acedański.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Polonus jako pierwszy kwalifikuje producentów autokarów

Prawo & Finanse

Polonus jako pierwszy kwalifikuje producentów autokarów

Przemysław Farsewicz 13 lutego 2018

Polonus: Centralny Port Komunikacyjny to także szansa dla nas

Komunikacja

Polonus: Centralny Port Komunikacyjny to także szansa dla nas

Przemysław Farsewicz 21 stycznia 2018

Jaki był 2017 rok? Polonus ocenia

Komunikacja

Jaki był 2017 rok? Polonus ocenia

Przemysław Farsewicz 18 stycznia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5