Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

PKS Ostrowiec Św. chce integracji biletowej z koleją

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2019-01-15 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PKS Ostrowiec Św. chce integracji biletowej z koleją
Fot. Kasper FiszerAutobus PKS Ostrowiec Świętokrzyski w Bałtowie
Czy rejon Ostrowca Świętokrzyskiego będzie drugim po okolicach Sieradza obszarem w kraju, w którym na szerszą skalę zaistnieje integracja biletowa kolei i komunikacji regionalnej? Tamtejszy PKS chciałby współpracować nie tylko z Przewozami Regionalnymi, ale i z PKP Intercity. Stawia także na udogodnienia dla cyklistów.

W 2017 r. Przewozy Regionalne zainaugurowały współpracę z PKS Ostrowiec Świętokrzyski, uruchamiając połączenie przesiadkowe m.in. do Bałtowa, gdzie znajduje się popularny park rozrywki. Niedawno przewoźnik kolejowy informował nas przy tym, że kooperacja miała charakter sezonowy. Poza okresem wakacyjnym spółki nie mają obecnie wspólnej oferty rozkładowej czy biletowej.

Pasażerowie oczekują możliwości kupna jednego biletu

PKS Ostrowiec Świętokrzyski chciałby jednak współpracować z koleją ściślej i na stałe, i to pomimo trudnych początków przedsięwzięcia. – W 2017 r. w okresie wakacyjnym realizowane były zintegrowane połączenia odwożące turystów wraz z rowerami ze stacji kolejowej w Ostrowcu Świętokrzyskim do Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo w Ujeździe oraz ze stacji kolejowej w Ostrowcu Świętokrzyskim do Krzemionek (Rezerwat Archeologiczny) i Bałtowa (Bałtowski Kompleks Turystyczny). Ze względu na trwającą w 2017 i 2018 r. przebudowę drogi wojewódzkiej nr 754 atrakcyjność przejazdów dla potencjalnych pasażerów była znacznie ograniczona – przyznaje Norbert Bogoń, dyrektor przewozowy Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

– Kolejnym krokiem współpracy jest wypracowanie możliwości stworzenia zintegrowanego biletu ważnego na przejazdy łączone zarówno autobusami PKS, jak i pociągami Polregio w tzw. połączeniach prostopadłych – stwierdza przy tym przedstawiciel spółki. Dodaje, że już teraz trwają na ten temat rozmowy. Jego zdaniem wprowadzenia takiej oferty oczekują pasażerowie, którzy obecnie nabywają bilety za pośrednictwem internetowej platformy e-podróżnik (portal sprzedaje bilety obu spółek).

Wnioski z badań satysfakcji klientów są jasne

PKS prowadzi bowiem badania satysfakcji swoich pasażerów, z których zgodnie ze słowami Norberta Bogonia wynika, że taka forma zakupu cieszy się dużym zainteresowaniem. Skłania to spółkę do podejmowania także innych działań integracyjnych. – Jesteśmy również w trakcie rozmów dotyczących wzajemnej współpracy z PKP Intercity – informuje dyrektor przewozowy przedsiębiorstwa, nie precyzując przy tym, jaki miałby być charakter kooperacji. Ważnym elementem współpracy z PR jest bowiem obecnie nie tylko sezonowa integracja taryfowa, ale też obsługa kolejowej komunikacji zastępczej. – Obecnie są to przewozy w relacji Ostrowiec Świętokrzyski – Skarżysko-Kamienna – wskazuje nasz rozmówca.

Świętokrzyski przewoźnik chce stawiać także na integrację z innymi środkami transportu. – W roku bieżącym dworzec autobusowy w Ostrowcu Świętokrzyskim staje się istotnym punktem przesiadkowym dla cyklistów. Znajdzie się tu m.in. punkt obsługi rowerów – zapowiada Norbert Bogoń.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Współpraca Polregio z PKS jest obecnie nieznaczna

Komunikacja

Współpraca Polregio z PKS jest obecnie nieznaczna

Kasper Fiszer 26 października 2018

PKS–y jak Uber, tylko lepszy

Komunikacja

PKS–y jak Uber, tylko lepszy

Jakub Madrjas 26 maja 2017

Rusza kolejowo-autobusowe połączenie do Bałtowa

Komunikacja

Rusza kolejowo-autobusowe połączenie do Bałtowa

Kasper Fiszer 29 kwietnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5