Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

PKS Łódź znów ogranicza przewozy w związku z pandemią

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2020-11-06 10:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PKS Łódź znów ogranicza przewozy w związku z pandemią
fot. Kasper FiszerAutobus PKS Łódź
Łódzki PKS wprowadził na początku listopada ograniczenia w funkcjonowaniu swoich linii autobusowych. Już przed cięciami oferta spółki była bardzo skromna, a teraz w rozkładzie jazdy pozostało tylko kilka kursów. Ostatnie redukcje dotknęły mieszkańców Wielunia i miejscowości leżących na trasie do Łodzi, m.in. Łasku.

Łódzki regionalny przewoźnik autobusowy, który jeszcze kilka lat temu obsługiwał szereg linii aglomeracyjnych, średniego zasięgu i dalekobieżnych, dziś pełni marginalną rolę w obsłudze województwa. W tym roku PKS przestał obsługiwać ostatnie linie podmiejskie – do Rzgowa, Romanowa i Czyżeminka. Po okresie zawieszenia wykonywania innych kursów, które wypadły z rozkładu jazdy podczas pierwszego etapu pandemii koronawirusa, wznowił przewozy w kilku relacjach. Teraz spółka ponawia cięcia w swojej i tak bardzo skromnej ofercie.

Wykonywane są trzy pary kursów na dobę. Na wszystkich liniach łącznie

– W związku z zagrożeniem epidemiologicznym poprzez rozprzestrzenianie się koronawirusa (COVID-19) od 1 listopada zawieszone są kursy autobusowe Łódź (6:20) – Wieluń i Wieluń (10:20) – Łódź – mówi wiceprezes zarządu Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Łodzi Marek Wiśniewski. Była to jedyna para kursów tej relacji uruchamiana przez przewoźnika. Ich przynajmniej czasowa likwidacja na szczęście nie oznacza jednak całkowitego wstrzymania przewozów na tej trasie. Kilka odjazdów na dobę oferuje bowiem PKS Wieluń.

Jak potwierdził nasz rozmówca, aktualnie łódzki PKS obsługuje tylko trzy trasy: z Łodzi do Opola, do Poddębic i do Koła. Na każdej z nich rozkład jazdy dostępny na stronie internetowej przewoźnika przewiduje tylko jedną parę połączeń. Dawny potentat rynku autobusowego ma zatem dziś w swojej ofercie jedynie sześć kursów, a część z nich nie jest wykonywana codziennie. Zrezygnowano z obsługi tras dalekobieżnych m.in. do Lublina, Krynicy-Zdroju, Zakopanego czy Poznania, regionalnych np. do Uniejowa, Konina czy Nowego Miasta nad Pilicą oraz aglomeracyjnych, choćby do Brzezin, Aleksandrowa Łódzkiego czy Lutomierska.

Może dojść do dalszych redukcji

Jak mówi Marek Wiśniewski, w sezonie funkcjonowały ponadto linie do Kołobrzegu i do Karwi. Czy pasażerowie muszą liczyć się z możliwością dalszej redukcji bardzo już uszczuplonej oferty? – Następne zawieszenia kursów są uzależnione od sytuacji epidemiologicznej i od obostrzeń wprowadzanych w kraju – powiedział nam jedynie wiceprezes PKS Łódź.

Inaczej niż na wiosnę, tym razem PKS nie zamyka natomiast swoich dworców autobusowych. Wciąż pracują dyżurni ruchu i kasjerzy na dworcu Łódź Kaliska oraz przy ul. Smugowej, gdzie mieści się Dworzec Północny. Nieustannie prowadzona jest też sprzedaż biletów międzynarodowych.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa: Stacja dezynfekcji karetek w zajezdni tramwajowej

Komunikacja

Warszawa: Stacja dezynfekcji karetek w zajezdni tramwajowej

Redakcja 03 listopada 2020

Flixbus: Nadchodzą trudne czasy, ale jesteśmy przygotowani

Komunikacja

Flixbus: Nadchodzą trudne czasy, ale jesteśmy przygotowani

Łukasz Malinowski 30 października 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5