Partnerzy serwisu:
Komunikacja

PKS Łódź skraca swoją ostatnią linię. Opole niemal bez całorocznych autobusów dalekobieżnych

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
22-06-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
PKS Łódź skraca swoją ostatnią linię. Opole niemal bez całorocznych autobusów dalekobieżnych
fot. Stefekburczymucha234, lic CC BY-SA 4.0Autobus PKS Łódź
Choć wydawało się to niemal niemożliwe, znów informujemy o cięciach w ofercie PKS Łódź. Spółka skróciła swój ostatni kurs z Łodzi do Opola. Autobusy skończą teraz bieg w Oleśnie. W rozkładzie jazdy nie ma więc już żadnego bezpośredniego połączenia stolic województw łódzkiego i opolskiego.

Choć oferta przewozowa PKS Łódź od kilku tygodni jest tak ograniczona, że trudno było wyobrazić sobie dalsze cięcia, spółka wprowadziła kolejne redukcje. Przedsiębiorstwo utrzymywało tylko jedną parę kursów na jednej linii. Mimo że nie wycofało się całkowicie z rynku przewozowego, skróciło swoje ostatnie połączenie. Z Łodzi nie dotrzemy więc już bezpośrednim autobusem do Opola.

Zamiast w Opolu kursy skończą się w... Oleśnie

– Od 8 czerwca w związku z budową nowego wiaduktu na odcinku Gorzów Śląski – Olesno kurs autobusowy o godz. 7:40 z Łodzi do Opola będzie wykonywany tylko na odcinku Łódź – Olesno – poinformowało Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Łodzi. Decyzja spółki jest o tyle zaskakująca, że łódzki autobus nadal będzie pokonywał odcinek z Gorzowa do Olesna. Zrezygnowano natomiast z obsługi fragmentu trasy z Olesna do Opola.

Nie zdecydowano się też na skierowanie kursu alternatywną trasą biegnącą do Opola przez Kluczbork, choć ta nie różni się zasadniczo ani długością, ani czasem przejazdu. PKS nie odpowiedział na nasze pytanie dotyczące przyczyn dokonanego wyboru sposobu realizacji połączenia. Tymczasem relacja Łódź – Olesno wydaje się o wiele mniej atrakcyjna dla podróżnych niż Łódź – Opole.

Brakuje bezpośrednich kursów z Opola do Łodzi

Konsekwencją zmian w rozkładzie jazdy łódzkiego PKS-u jest dalsza redukcja oferty krajowych autobusowych połączeń dalekobieżnych w Opolu. Jednym z ostatnich przewoźników świadczących tego typu usługi pozostaje teraz Flixbus. Żadna firma nie realizuje natomiast przewozów bezpośrednich w relacji Opole – Łódź. Nie ma też takich połączeń kolejowych. Przed pandemią koronawirusa mały przewoźnik prywatny uruchamiał niezależnie od PKS-u dwie pary własnych kursów na tej samej trasie, jednak ich obsługa nie została wznowiona.

Pewne zmiany w swojej ofercie wprowadzają także inni przewoźnicy z regionu łódzkiego. Sand-Bus z Kutna wznawia kursy na trasie Zakopane – Łódź – Łeba. Autobusy będą teraz kursować cztery razy w tygodniu – od piątku do poniedziałku.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5