Partnerzy serwisu:
Komunikacja

PKS Kamienna Góra wznawia linię do Zgorzelca. Oferta pozostaje szczątkowa

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
24-06-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
PKS Kamienna Góra wznawia linię do Zgorzelca. Oferta pozostaje szczątkowa
fot. Bartek Wawraszko, lic. CC BY-SA 3.0Autobus PKS Kamienna Góra w Kamiennej Górze
PKS w Kamiennej Górze realizuje mniej kursów niż przed pandemią, ale nawet tam, gdzie przywrócono dawny rozkład jazdy, obsługa jest bardzo skromna. Dolnośląski przewoźnik nie jest wyjątkiem: z dużymi problemami rynkowymi boryka się wiele przedsiębiorstw PKS. Za kilka dni swoje ostatnie kursy zlikwiduje PKS Łódź.

Nasi Czytelnicy zwrócili uwagę na problemy komunikacyjne w rejonie Kamiennej Góry. Tamtejszy PKS w związku z pandemią koronawirusa zawiesił funkcjonowanie części swoich kursów, w tym całej linii do Zgorzelca. Na trasie przez Jelenią Górę, Gryfów Śląski i Lubań przewoźnik nie ma bezpośredniej konkurencji – żaden inny podmiot nie prowadzi przewozów z Kamiennej Góry do tego nadgranicznego miasta. W ostatnim okresie sytuacja pasażerów uległa jednak pewnej poprawie.

Oferta taka jak przed pandemią, czyli bardzo skromna

– W chwili obecnej linia Kamienna Góra – Zgorzelec kursuje według rozkładu jazdy sprzed pandemii i została wznowiona w maju 2021 r. – powiedział nam Konrad Karmelita, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Kamiennej Górze. Grafik połączeń jest jednak bardzo ubogi: od 23 maja realizowana jest jedna para kursów wykonywanych wyłącznie od poniedziałku do piątku. Jest to jedyne połączenie w kierunku Jeleniej Góry przywrócone po zawieszeniu ruchu na jesieni 2020 r.

We wrześniu zeszłego roku z oferty przewoźnika wypadł też kurs w kierunku Wałbrzycha. PKS tłumaczył jego likwidację brakiem frekwencji. Nasz rozmówca nie odniósł się do pytań o kondycję finansową spółki, ryzyko całkowitego zawieszenia działalności przewozowej i ewentualne inne zmiany w rozkładach jazdy.

Trudniej do Wrocławia, łatwiej na weekend nad morzem

Póki co jednak rozkład jazdy jest mocno okrojony – np. do Wrocławia realizowany jest tylko jeden kurs. Kamiennogórski przewoźnik rozwija natomiast inną działalność – oferuje weekendowe wyjazdy nad morze organizowane w formie okazjonalnych kursów, na które trzeba zapisać się telefonicznie. Spółka obsługuje też dwie linie komunikacji miejskiej zorganizowane przez gminę.

Mimo luzowania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa kondycja szeregu przedsiębiorstw wywodzących się z dawnej Krajowej Państwowej Komunikacji Samochodowej pozostaje zła. Inne rezygnują z działalności przewozowej, skupiając się na innych obszarach. W środę PKS Łódź poinformował, że wraz z końcem miesiąca zlikwiduje swoją ostatnią parę kursów relacji Łódź – Olesno – Łódź. Tym samym z rynku znika kolejna spółka PKS – przynajmniej w zakresie transportu pasażerów.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5