Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

PKS Grodzisk wybrany w Brwinowie i odpada w Mińsku

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-11-05 15:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PKS Grodzisk wybrany w Brwinowie i odpada w Mińsku
fot. Mateusz Pieróg
W ostatnim czasie zapadły decyzje w sprawie dwóch przetargów przewozowych w województwie mazowieckim. W Brwinowie została wybrana oferta konsorcjum firm PKS Grodzisk Maz. i PKS Gostynin. Jednocześnie oferta PKS Grodzisk Mazowiecki została odrzucona w przetargu prowadzonym przez powiat miński.

Przedmiotem zamówienia jest obsługa 11 linii autobusowych oznaczonych B1-B11. Usługi obejmować będą również dowóz i odwóz dzieci i młodzieży z terenu gminy Brwinów do wybranych szkół. Usługa ma być realizowana od 1 stycznia 2020 r. do końca 2022 r. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówienia podobnego na kwotę 2,1 mln zł netto, polegającego na powtórzeniu wykonywania usług. Więcej o zamówieniu pisaliśmy tutaj.

Oferty poznaliśmy tuż przed połową października. O zamówienie ubiegały się konsorcjum PKS Grodzisk Mazowiecki i PKS Gostynin oraz firma PKS Tarnobrzeg. Ostatecznie 4 listopada została wybrana oferta tego pierwszego konsorcjum. Pokonało ono konkurenta zaoferowaną ceną w wysokości 6,676 mln zł brutto oraz wiekiem produkcji pojazdów do realizacji kontraktu. Wybrani przewoźnicy są gotowi świadczyć usługę za pomocą dziesięciu autobusów ZAZ A10 z lat 2016-2019 oraz jeden Karsan JEST z zeszłego roku.

W czerwcu powiat miński z siedzibą w Mińsku Mazowieckim rozpisał przetarg na zorganizowanie i obsługę komunikacji publicznej w zarządzanym przez siebie powiecie. Usługa miałaby być realizowana w okresie od 1 stycznia 2020 roku do 31 grudnia 2027 roku. Uruchomionych miałoby być osiem linii. Całkowita praca eksploatacyjna wynieść ma rocznie prawie 1,2 mln wozokilometrów.

Termin składania ofert minął w październiku. Wystartował jedynie PKS Grodzisk Mazowiecki, który zaproponował stawkę za wozokilometr na poziomie 4,70 zł. Zamawiający poinformował o odrzuceniu tej oferty z uwagi na niespełnienie warunków.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Ząbki z umową z PKS Grodzisk i PKS Gostynin na obsługę komunikacji

Przestrzeń

Ząbki z umową z PKS Grodzisk i PKS Gostynin na obsługę komunikacji

Witold Urbanowicz 31 października 2019

Ząbki pomostowo z PKS Grodzisk. Obniżka PIT problemem

Prawo & Finanse

Ząbki pomostowo z PKS Grodzisk. Obniżka PIT problemem

Jakub Dybalski 11 września 2019

Dwóch chętnych na operatora komunikacji w Ząbkach pod Warszawą

Komunikacja

Dwóch chętnych na operatora komunikacji w Ząbkach pod Warszawą

Przemysław Farsewicz 31 lipca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5