Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

PKS Gniezno likwiduje kursy m.in. do Wrześni

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2018-10-17 17:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PKS Gniezno likwiduje kursy m.in. do Wrześni
fot. Lichen99, lic. CC BY-SA 3.0Autobus PKS Gniezno
Gnieźnieński PKS ogranicza swoją ofertę przewozową. Cięcia dotyczą m.in. połączenia z Wrześnią. Niedawno wznowione zostały natomiast kursy na równoległej do tej trasy linii kolejowej nr 281.

W czerwcu tego roku po kilkuletniej przerwie na odcinek linii kolejowej nr 281 pomiędzy Gnieznem a Jarocinem wróciły pociągi regionalne. Koleje Wielkopolskie uruchamiają tam na zlecenie samorządu wojewódzkiego sześć par kursów w dni robocze i trzy w weekendy. Największą i najważniejszą stacją pośrednią na tej reaktywowanej trasie pozostaje Września. PKS Gniezno zmniejszył niedawno ofertę przewozową w tym kierunku.

Przewozy do kilku miejscowości zostały wstrzymane całkowicie

I tak zgodnie z komunikatem zamieszczonym na łamach strony internetowej przewoźnika 1 października zlikwidowano znaczną część połączeń relacji Gniezno – Września wykonywanych w soboty i niedziele. Cięcia objęły także likwidację dziewięciu kursów realizowanych w dni robocze lub w dni nauki szkolnej w relacji Gniezno – Września/Września – Gniezno. Część z nich będzie wykonywana w krótszych relacjach.

Likwidacji lub skróceniu uległy także niektóre kursy do Orzechowa (położonego przy linii kolejowej nr 281 pomiędzy Wrześnią a Jarocinem). Ponadto PKS Gniezno całkowicie wycofał się z obsługi kilku linii: Września – Noskowo, Września – Gonice, Września – Bardo, Mieścisko – Wągrowiec przez Popowo Kościelne i Popowo Kościelne – Wągrowiec. Na wielu innych trasach wprowadzono natomiast istotne ograniczenia.

Autobus droższy od pociągu

To już kolejny pakiet połączeń zlikwidowanych przez gnieźnieński PKS w ostatnim czasie. 1 września z rozkładu jazdy wypadło 25 kursów (w tym kilka połączeń realizowanych obecnie na krótszej niż dawniej trasie). Niedawno wiele połączeń objęto też podwyżką cen biletów, w wyniku której przejazd z Wrześni do Gniezna autobusem PKS Gniezno jest o 2,90 zł droższy niż pociągiem Kolei Wielkopolskich.

Temat przyszłości PKS jest obecnie bardzo często podejmowany przez lokalną prasę. Portal Slupca.pl ocenia, że „PKS jest w rozsypce”. „Wiadomości Wrzesińskie” informują natomiast, że samorząd powiatowy rozważa organizację przewozów przy udziale innych przewoźników. PKS Gniezno jest jednym z nielicznych już przedsiębiorstw tego typu należących do skarbu państwa.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Olsztyn: Wraca Małkowski. „Tramwaj nie może być uciążliwy dla kierowców”

Przestrzeń

Olsztyn: Wraca Małkowski. „Tramwaj nie może być uciążliwy dla kierowców”

Przemysław Farsewicz 17 października 2018

Metro: Nie możemy cierpieć przez nienależyte zabezpieczenie inwestycji PKP PLK

Prawo & Finanse

Metro: Nie możemy cierpieć przez nienależyte zabezpieczenie inwestycji PKP PLK

Witold Urbanowicz 17 października 2018

Wybory w Łodzi. Lipczyk: Ludzie muszą jeździć samochodem

Komunikacja

Wybory w Łodzi. Lipczyk: Ludzie muszą jeździć samochodem

Roman Czubiński 17 października 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5