Partnerzy serwisu:
Komunikacja

PKS Chełm zawiesił przewozy rozkładowe. „Będą częściowo przywrócone”

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
19-07-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
PKS Chełm zawiesił przewozy rozkładowe. „Będą częściowo przywrócone”
fot. Anatoliy-024, lic. CC BY-SA 3.0Autobus PKS Chełm
Chełmski PKS pozbywa się swoich nieruchomości i pojazdów. Mimo to spółka deklaruje, że zamierza wznowić obsługę niektórych linii we wrześniu. Na razie w trasy nie wyjeżdża ani jeden kurs regularny.

Na naszych łamach informowaliśmy już o trudnej sytuacji finansowej PKS Chełm i o planie wyjścia z kryzysu poprzez sprzedaż nieruchomości. Należące do przewoźnika działki zaczęło przejmować miasto, które chce wykorzystać atrakcyjnie położony teren po dworcu autobusowym do rozwoju infrastruktury miejskiej, a stację benzynową spółki przekształcić w samorządową, zachowując jej dotychczasową funkcję. W obliczu zamiaru pozbycia się kluczowych dla prowadzenia działalności obiektów realny wydawał się scenariusz zaprzestania przez firmę obsługi tras regionalnych.

Autobusy rozkładowe nie kursują

– Działalność przewozowa jest prowadzona w ograniczonym zakresie. Komunikacja regularna jest zawieszona – mówi Waldemar Szynal z Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Chełmie. Spełniły się więc obawy, zgodnie z którymi po zamknięciu PKS-ów z Włodawy, Zamościa czy Hrubieszowa z rynku miał zniknąć kolejny przewoźnik operujący na terenie województwa lubelskiego. Co zaskakujące, ma być to jednak wyłącznie stan przejściowy.

– 1 września nastąpi wznowienie części komunikacji – zapowiada bowiem nasz rozmówca. Na razie trudno jest natomiast określić, ile kursów pojawi się po wakacyjnej przerwie w rozkładzie jazdy. – Zakres świadczonych przewozów będzie zależał od kilku czynników, m.in. od sytuacji epidemicznej – tłumaczy nasz rozmówca.

Wyprzedaż nieruchomości i taboru


Plany przywrócenia obsługi niektórych kursów są o tyle niespodziewane, że PKS sprzedał już swoją bazę taborową. Co więcej, została ona już przekazana lokalnemu samorządowi. Spółka wciąż zarządza natomiast dworcem, choć formalnie dokonano już jego sprzedaży. – Jego przekazanie nastąpi do końca tego roku – informuje Waldemar Szynal.

Wydaje się, że na skalę świadczenia usług będzie mieć wpływ również potencjał taborowy PKS-u. Trwa bowiem wyprzedaż autobusów. Zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie internetowej przedsiębiorstwa do kupienia są obecnie pojazdy typów Autosan H9-21 (2 szt.), H10-10 (14 szt.), H6 (6 szt.), DAB-Leyland (4 szt.), DAB-DAF (2 szt.), Mercedes Sprinter (1 szt.), 615 (1 szt.) i Volvo 1312B (1 szt.).
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5