Partnerzy serwisu:
Komunikacja

PKS Chełm: Gdy szkoły są zamknięte, nawet 90 proc. kursów mniej

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
24-03-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
PKS Chełm: Gdy szkoły są zamknięte, nawet 90 proc. kursów mniej
fot. Anatoliy-024, lic. CC BY-SA 3.0Autobus PKS Chełm
Chełmski PKS mimo trudnych uwarunkowań kontynuuje swoją działalność przewozową. Przewoźnik nie wyklucza, że po sprzedaży dworca autobusowego, bazy taborowej i stacji paliw wciąż będzie zajmować się wożeniem pasażerów, ale uzależnia to od sytuacji rynkowej. Ta zaś jest ściśle powiązana z rozwojem pandemii koronawirusa.

Niedawno informowaliśmy na naszych łamach o wyprzedaży majątku spółki PKS Chełm. Przedsiębiorstwo sprzedało już miastu Chełm swoją bazę techniczną i stację paliw, a wkrótce samorząd kupi od przewoźnika także dworzec autobusowy. Mimo tego spółka wciąż prowadzi działalność przewozową.

Mimo braku bazy i dworca spółka nie wyklucza dalszego funkcjonowania

– Na razie korzystamy z dotychczasowej bazy. Zostanie ona przekazana nowemu właścicielowi w połowie tego roku – mówi Waldemar Szynal, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Chełmie. Przyznaje jednocześnie, że skala oferty przewoźnika jest bardzo ograniczona względem stanu sprzed pandemii koronawirusa. W zależności od stopnia zamknięcia szkół firma realizuje od 30 do aż 90 proc. kursów mniej.

W związku z utratą przychodów spółka otrzymała w zeszłym roku środki z pierwszej rządowej tarczy antykryzysowej. – To pozwoliło nam przetrwać do chwili obecnej – stwierdza nasz rozmówca. Dodaje jednocześie, że kwestia dalszego funkcjonowania spółki jest uzależniona od sytuacji rynkowej, a ta w opinii prezesa PKS zależy głównie od uwarunkowań pandemicznych.

Na razie dworzec funkcjonuje bez zmian

Spółka potwierdziła przekazane nam wcześniej przez miasto informacje dotyczące planów sprzedaży dworca. – Trwają jednak rozmowy dotyczące szczegółów – zastrzega Waldemar Szynal. Uzgadniana ma być m.in. kwestia terminu przekazania obiektu. Na razie PKS korzysta z niego na dotychczasowych zasadach.

Dodajmy, że ewentualne zniknięcie z rynku przewozowego chełmnskiego PKS-u nie byłoby pierwszym tego typu wydarzeniem w tej części kraju. Kilka lat temu swojej działalności zaprzestał bowiem PKS Włodawa. Uruchamiał on kursy m.in. w relacji do Chełma.

Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5