Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

PKP SA zmienią okolice Dworca Centralnego. Co z parkingami?

Dalej Wstecz
Data publikacji:
16-02-2017
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
PKP SA zmienią okolice Dworca Centralnego. Co z parkingami?
mat. PKP SAPoprzednia koncepcja zagospodarowania okolic dworca
PKP SA zapowiadają przetarg na zagospodarowanie terenu od strony południowej dworca kolejowego Warszawa Centralna, czyli miejsca, w którym obecnie znajdują się parkingi. Kolejarze nie zdradzają na razie jak zmieni się otoczenie dworca – ma to wynikać z konsultacji, które zostaną dopiero przeprowadzone.

Od kilku lat PKP SA poddają dworzec Warszawa Centralna kolejnym pracom „estetyzacyjnym”. Efektem niedawnej przebudowy jest antresola w holu głównym i wyremontowane tunel zachodni oraz dojście do dworca WKD. Zapowiadano też zmiany w okolicy dworca.

PKP SA wysłały właśnie do europejskiego dziennika zamówień publicznych ogłoszenie zapowiadające przetarg na zagospodarowanie terenu od strony południowej dworca kolejowego Warszawa Centralna. Przetarg zapowiadany jest na 1 grudnia 2017 r., a szacowana wartość projektu, który miałby być dofinansowany ze środków unijnych, to 3 mln zł netto.

Kolejarze nie zdradzają na razie jak miałyby się zmienić otoczenie dworca, ani czy wcześniejsze koncepcje, które prezentowano, są w ogóle aktualne. – PKP SA planuje zagospodarowanie terenów przyległych do dworca Warszawa Centralna. Przed przystąpieniem do projektowania odbędą się konsultacje, których wyniki będą wytycznymi do stworzenia konkretnej koncepcji – mówi Maciej Bułtowicz z biura prasowego PKP SA.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5