Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

PKP SA zleci koncepcję dworca w Oławie. Wykonawca wybrany

Dalej Wstecz
Data publikacji:
11-01-2023
Ostatnia modyfikacja:
31-01-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
PKP SA zleci koncepcję dworca w Oławie. Wykonawca wybrany
fot. Travelarz, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia common
PKP SA rozstrzygnęły postępowanie na opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego wraz z koncepcją wielobranżową dla dworca w Oławie. Dokument ten posłuży do ogłoszenia przetargu na przebudowę dworca w formule projektuj i buduj.

Postępowanie dotyczy wykonania programu funkcjonalno-użytkowego wraz z koncepcją wielobranżową dla budynku dworca Oława. Obiekt znajduje się przy linii nr 132 na odcinku między Opolem a Wrocławiem. Dworzec jest czynny.

Przewidziano zmianę lokalizacji poczekalni oraz pozostałych funkcji dworcowych – mają zostać umieszczone w skrzydle wschodnim. Polregio złożyło zapotrzebowanie na pomieszczenie kasy, a Koleje Dolnośląskie – miejsce pod biletomat. Główny korpus budynku – ok. 64% powierzchni użytkowej – ma zostać przeznaczona na potrzeby samorządu Oławy. Propozycje dotyczą umieszczenia tutaj oddziału straży, restauracji, prowadzonej przez SPD „Tęcza” oraz punktu krwiodawstwa. Więcej o założeniach piszemy tutaj.

O zlecenie ubiegało się siedem firm. Najkorzystniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Projektowo-Doradcze Wrotech z Wrocławia. PKP SA nie informują na jaką kwotę opiewała oferta. Budżet wynosił natomiast niespełna 366 tys. zł brutto.

Na wykonanie PFU i koncepcji przeznaczono 30 tygodni. Według założeń przebudowa dworca będzie realizowana w formule zaprojektuj i wybuduj. Przewidziano, że faza projektowo-budowlana rozpocznie się w III kwartale 2023 r. i zajmie 26 miesięcy. Inwestycja jest możliwa dzięki porozumieniu z samorządem miejskim.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5