Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

PKP SA zawarły umowę z projektantami 10 dworców. M.in. Koluszki i Tłuszcz

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-02-13 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PKP SA zawarły umowę z projektantami 10 dworców. M.in. Koluszki i Tłuszcz
fot. Darekm135, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia common
PKP SA podpisały umowy ze projektantami dla przebudowy kolejnych ośmiu dworców. Zawarto też kontrakty z pracowniami, których zadaniem będzie wykonanie dokumentacji projektowej dla nowych dworców systemowych w Koluszkach i Tłuszczu z rozbiórką istniejących obiektów.

Przedmiotem przetargu jest wykonanie dokumentacji przedprojektowej, okołoprojektowej oraz projektów budowlanych i wykonawczych wraz z kosztorysami dla 15 zadań inwestycyjnych. Lista obejmuje dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych dworców Sulechów, Pierzyska, Nowiny Wielkie, Jasień Brzeski, Gałkówek, Dęblin, Czyżew, Babimost, przebudowę dworców Płyćwia, Ożarów Mazowiecki, Michalin, Józefów, Olesno Śląskie, a także budowę dworców Tłuszcz i Koluszki. Szczegółowo o zakresie prac pisaliśmy tutaj.

W ostatnim czasie PKP SA podpisały umowę z projektantami 10 zadań. Najwięcej zleceń trafiło 31 stycznia do firmy FBT z Warszawy (przy czym okazało się, że część kwot podanych przy otwarciu ofert była błędnie podana). Firma będzie odpowiedzialna m.in. za projekt przebudowy dworców peronowych w Michalinie i Józefowie. Wartość kontraktu w obu przypadkach to ok. 136 tys. zł netto. W tej drugiej lokalizacji przewidziano też wariantowo możliwość budowy dworca systemowego (bez rozbiórki historycznej wiaty na peronie). Sporą grupę stanowią obiekty, w których prace ograniczą się do przystosowania budynków i ich otoczenia do potrzeb osób niepełnosprawnych w ramach TSI-PRM. To Płyćwia (83 tys. zł), Gałkówek (83 tys. zł), Dęblin (61 tys. zł), Czyżew (61 tys. zł),

PKP SA zawarły też 7 lutego trzy umowy z pracownią architektoniczną GPVT z Poznania. Przypadło jej wykonanie projektu przebudowy dworca w Ożarowie Mazowieckim za 179 tys. zł. Firma wykona też projekty dla nowych dworców systemowych w Tłuszczu i Koluszkach wraz z rozbiórką istniejących obiektów. Wartość umów wynosi odpowiednio 187 tys. zł i 185 tys. zł.

Natomiast 28 stycznia podpisano umowę z firmą Sankon z Legnicy. Jej wartość to 330 tys. zł.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5